به گزارش افکارنیوز،

 در فصل دوم حضور منصوریان در استقلال، تعداد ملی‌‎پوش‌های این تیم به عدد یک رسید. هواداران شدیداً اعتراض داشتند که این چه وضعی است و چرا باید از استقلال یک بازیکن دعوت شود؟ در آن روز‌ها پرسپولیس نزدیک به ۶ سهمیه در تیم ملی داشت. حالا، اما وضعیت دقیقاً برعکس شده است. باشگاه پرسپولیس تنها یک سهمیه در تیم ملی دارد و باشگاه استقلال ۶ سهمیه! حالا، اما دقیقاً همه چیز برعکس شده است. آن روز‌ها استقلالی‌ها اعتراض داشتند که چرا ملی‌پوش‌های کمی از این تیم دعوت می‌شوند و حالا اعتراض دارند که چرا ملی‌پوش‌های زیادی از استقلال دعوت شده‌اند؟! جالب اینجاست در پرسپولیس هم دقیقاً همین اتفاق‌ها می‌افتاد. وقتی کی‌روش ۶ ملی‌پوش این تیم را دعوت می‌کرد، انتقاد می‌کردند که او قصد تخریب پرسپولیس را دارد و می‌خواهد برانکو را بزند. حالا که یک ملی‌پوش از این تیم دعوت شده، می‌گویند او باز هم قصد تخریب دارد! احتمالاً کی‌روش هم مثل رسانه‌ها دچار سرگیجه شده است. رسانه‌ها همواره از سوی پرسپولیسی‌ها متهم به استقلالی بودن می‌شوند و از سوی استقلالی‌ها متهم به پرسپولیسی بودن. همین چند روز قبل وقتی لیست تیم ملی اعلام شد، استقلالی‌ها به پرسپولیسی‌ها پز می‌دادند که ملی‌پوش زیاد دارند ولی همین حالا تغییر موضع داده و به انتقاد از کی‌روش پرداخته‌اند. بعضی از استقلالی‌ها با این‌گونه مطالب جو را تغییر داده‌اند و در این بین فتحی که تا چند روز قبل می‌گفت: اشکالی ندارد و خوب است این همه بازیکن دعوت شده، حالا تغییر موضع داده و می‌گوید چرا باید این‌قدر بازیکن از استقلال دعوت شود؟! 

روز گذشته فتحی سرپرست باشگاه استقلال در موضع‌گیری تازه گفت: «من از شما و کارشناسان سؤال می‌کنم وقتی ۷ بازیکن یک تیم در اردو نباشند، می‌تواند در بازی با السد موفق باشد؟ آیا این بازیکنان به نظر شما موفق می‌شوند؟ اگر خود آقای کی‌روش ۷ بازیکن اصلی را در اختیار نداشتند، قبول می‌کردند؟ ما استقلال تهران نیستیم بلکه نماینده ایران هستیم، عدم هماهنگی استقلال و پرسپولیس به فوتبال ملی ما ضربه می‌زند. وقتی اعتراض ما به جایی نمی‌رسد، باید به هواداران بگوییم چه اتفاقی می‌افتد. ما با دوستان صحبت کردیم که بازیکنان در اختیار ما باشند، در هر حال این اتفاق رخ نداده و امیدوارم به استقلال آسیبی نرسد.»

همزمان با این اظهارات، بعضی از استقلالی‌ها هم به انتقاد از تیم ملی پرداختند تا به ناگهان جو به طور کامل عوض شود و این بار استقلالی‌‎ها مثل پرسپولیس در حالت حمله و اعتراض قرار بگیرند. در واقع کارلوس کی‌روش شاهد یک حمله دوطرفه به خود بود. او اگر تصور می‌کرد حداقل استقلالی‌ها را در این شرایط کنار خود دارد، سخت در اشتباه بود، چون فوتبال ایران ثابت کرده از هر چیزی بی‌ثبات‌تر است. همین چند وقت پیش وقتی بحث‌هایی شبیه همین مسائل می‌شد کی‌روش گفت: «طبیعی است من به منافع تیم ملی فکر کنم و وینفرد شفر به منافع استقلال. برانکو هم قاعدتاً به منافع پرسپولیس فکر می‌کند.» 

دیروز هواداران استقلال و پرسپولیس در فضای مجازی متحد بودند و به پیج کی‌روش حمله کردند تا درس عبرتی به او بدهند و یاد بگیرد مثل مربیان یک دهه قبل ایران مثلاً ۴ بازیکن از استقلال دعوت کند و ۴ بازیکن از پرسپولیس تا مبادا چنین مشکلاتی برایش پیش بیاید!