به گزارش افکارنیوز،

مدیران باشگاه پرسپولیس اعتقاد دارند «مسعود همامی» با آن‌ها توافق نکرد و بدون کامل شدن تفاهم، مدارک مجوز حرفه‌ای را به AFC ارسال کرده‌اند، اما همامی حرف‌های دیگری می‌زند: 
*کار پرونده شما به کجا کشید؟ 
شما مصاحبه مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس را خواندید؟ ایشان گفته با من و آقای علی دایی توافق نکرده‌اند، اما دروغ است زیرا تماس داشتیم، حرف زدیم ولی بعد از آن تماس، هیچ اتفاقی رخ نداد. 
*ماجرا را بیشتر توضیح می‌دهی؟ 
بگذارید از ابتدا بگویم. تاج و ساکت از فدراسیون فوتبال با من تماس گرفتند. ساکت می‌گفت: این پول، حق تو و زن و بچه‌ات است و باید به آن برسی، اما شرایط پرسپولیس واقعاً سخت است و باید با این باشگاه کنار بیایی. چک بگیر، چک باشگاه معتبر است و اشکالی پیش نمی‌آید. تاج هم گفت: اگر توافق نکنی و رأی علیه باشگاه پرسپولیس بدهند، برای کل فوتبال ایران بد می‌شود. آن‌ها حرف‌های‎شان را زدند و من هم گفتم ۴۰۰ میلیون تومان نقد می‌گیرم تا بابت بدهی‌ام به باشگاه پیکان بپردازم، ۲۵۰ میلیون هم چک می‌گیرم. باقی‌مانده طلبم را می‌بخشم. صحبت‌ها ادامه پیدا کرد و قرار شد من یک چک برای هفته آینده بگیرم و بقیه را تخفیف بگیرم. 
*یعنی آن ۴۰۰ میلیون را به صورت چک دریافت کنی؟ 
نه، روی رقم‌های دیگری به توافق رسیدیم و حتی من تخفیف را بالاتر بردم تا باشگاه متضرر نشود. خلاصه پندار خمارلو هم با من تماس گرفت و به توافق رسیدیم. گفت: منتظرم گرشاسبی بیاید تا چک را امضا کرده و کار‌ها را پیش ببرد. در آن زمان، گرشاسبی باشگاه نبود. همه این اتفاقات مربوط به روز شنبه است. او گفت: چک که امضا شد، تو هم باید توافق کنی تا کار تمام شود. قرار بود یکی از دوستان من به باشگاه برود، چک را بگیرد و سپس توافقنامه‌ای که برایش ارسال کردم را به باشگاه پرسپولیس تحویل دهد تا کار تمام شود. 
*پس توافق قطعی شد؟ 
نه، از آن زمان به بعد هیچ‌کس با من تماس نگرفت تا حالا که اصلاً نمی‌دانم موضوع به کجا کشیده است. سؤال من از تاج و ساکت است که وارد این ماجرا شدند و مرا راضی کردند تا از همه شرایطم به خاطر پرسپولیس عبور کنم. آیا آن‌ها می‌دانند بعد از توافق شفاهی من با باشگاه پرسپولیس، نه گرشاسبی و نه هیچ‌کس دیگر، تماسی نگرفتند؟ من به باشگاه پیکان بدهی دارم و باید آن را پس بدهم، اما از کجا باید پول بیاورم؟ تاج و ساکت که گفتند تخفیف بده، راه بیا، تحویل بگیرند که چه برخوردی با من می‌کنند! گرشاسبی برای سومین بار است که با من این‌طور بازی می‌کند. توافق می‌کنیم، اما دیگر پیگیری نمی‌کند. من کاملاً آماده هر نوع توافقی بودم ولی کار را به کجا کشاندند. 
*از این به بعد چه می‌شود؟ 
نمی‌دانم. من به حرفی که تاج و ساکت زدند، گوش کردم ولی الان ناراحتم که چرا سر موضع خودم نماندم. دوستان فکر می‌کنند توافق یعنی اینکه من بیایم و تمام مطالباتم را به باشگاه ببخشم و آن وقت از جیب خودم، بدهی پیکان را پرداخت کنم! با این حال من همچنان حاضر به توافق و تفاهم هستم، اما به شرطی که گرشاسبی وارد عمل شود. دفعه بعد اگر به جای گرشاسبی، رئیس‌جمهور هم پادرمیانی کند، من یک نفر رضایت‎بده نیستم! اگر بدانم مسائل دیگری پیش آمده باشد، شده ۱۰ برابر این پول را هزینه می‌کنم تا در بالاترین مراجع بین‌المللی شکایتم را ادامه بدهم و حقانیتم را ثابت کنم. شما بدانید هرچه که این دوستان می‌گویند، دروغ است و واقعیت ندارد. 
*تو قرار بود برگه توافق را در تلگرام برای مدیران باشگاه بفرستی. دیروز این کار را انجام دادی؟ 
نه آقا! مگر بچه‌ام! وقتی چک ندادند، تماس نگرفتند، چطور باید این کار را انجام می‌دادم؟ قرار بود دوستم به باشگاه برود، چک را بگیرد و سپس برگه توافق را بدهد. چرا در تلگرام بفرستم، مستقیماً توافق‌نامه را به باشگاه تحویل می‌دادم، اما خودشان قرار نگذاشتند و زنگی هم نزدند. در این شرایط باید چه کار می‌کردم؟ 
*حالا می‌خواهی چه کار کنی؟ 
من که نباید کاری انجام بدهم؛ گرشاسبی باید این کار را می‌کرد که نکرد. من فقط اگر بدانم موضوع دیگری پشت پرده ماجرا وجود دارد، به کنفدراسیون فوتبال آسیا، به فیفا، به همه مراجع قانونی شکایت می‌کنم. اگر مطمئن شوم کسی بخواهد برخلاف آنچه می‌دانم، رفتار کند، تمام توانم را می‌گذارم و به همه جا شکایت می‌کنم. اگر بدانم کسی تخلفی کرده باشد. 
*منظورت سندسازی است! 
نه، من بعید می‌دانم کسی دنبال سندسازی باشد، چون من شخصاً با AFC در تماس هستم. این که کاری ندارد، خودم نامه می‌دهم و می‌گویم این‌طور نمی‌شود. نه اصلاً این‌طور نمی‌شود. من می‌خواهم هواداران بدانند که بنده تقصیری در محرومیت احتمالی باشگاه ندارم. باشگاه محروم شود، تقصیر گرشاسبی است! 
*فکر می‌کنی از باشگاه، این موضوع پیگیری شود؟ 
آن‌ها مدارک‌شان را ارسال کردند و خمارلو هم گفته با بنده و آقای دایی توافق نکرده‌اند. از حالا به بعد تماس هم بگیرند، فایده‌ای ندارد و تأثیری در آرای کنفدراسیون فوتبال آسیا ندارد. باید بنشینیم و ببینیم چه خواهد شد.