به گزارش افکارنیوز،

پس از همکاری کوتاه مدت فدراسیون فوتبال با شرکت تولیدات ورزشیآدیداس در انتخابی جام جهانی و در روسیه، تحریم‌های جدید آمریکا مانع از تداوم آن شد تا فدراسیون به سراغ برند دیگری برود. در نهایت این فدراسیون از امضای تفاهم‌نامه با شرکت آلمانی آل‌اشپرت که پیش از این هم به مدت سه سال پوشاک تیم ملی را از جمله در جام جهانی ۲۰۱۴ تامین کرده بود، خبر داد. با این وجود اخیرا فدراسیون فوتبال اعلام کرده که این تفاهم‌نامه در بر گیرنده تیم ملی فوتبال نیست و به سراغ برند معتبری که در شأن تیم ملی فوتبال ایران باشد، هستند.

یکی از شرایطی که منجر به قبول پیشنهاد آل‌اشپرت از سوی فدراسیون فوتبال شده تولید محصولات در ایران است؛ اتفاقی که در گذشته هم به صورت پنهانی رخ داده و بر خلاف اظهارات نمایندگان فدراسیون فوتبال و آل‌اشپرت که این پوشاک در آلمان تولید می‌شد، یکی از فوتبالیست‌های قدیمی مدعی است به مدت چندین سال پوشاک مورد نیاز تیم ملی در تهران تولید شده است.

بهتاش فریبا بازیکن و مربی سابق استقلال که سال‌هاست در زمینه تولید پوشاک ورزشی فعالیت می‌کند و به گفته خودش به مدت ۱۰ سال پوشاک تیم ملی فوتبال ایران را با عنوان برندهای مختلف تولید کرده درباره توافق جدید این فدراسیون با شرکت آلمانی آل‌اشپرت صحبت کرد.

* چندی قبل گفتید که پوشاک تیم ملی در جام جهانی آلمان در تهران و در تولیدی شما تامین شده است.

آن موقع فدراسیون فوتبال از من خواست که البسه تیم ملی را تامین کنم و ما هم با بهترین کیفیت این کار را انجام دادیم. حدود ۷-۸ سال لباس‌های فدراسیون فوتبال در تولیدی ما تامین می‌شد.

* در دور جدید توافق فدراسیون فوتبال و آل‌اشپرت هم شما تامین کننده پوشاک خواهید بود؟

نه، از من چیزی خواسته نشده است. از وقتی که مدیریت فدراسیون فوتبال عوض شد و آقای ساکت مسئولیت‌ها را بر عهده گرفته هیچ کاری با فدراسیون فوتبال انجام نداده‌ایم.

* چرا با وجود توافق با آل‌اشپرت در راستای حمایت از تولیدات داخلی تیم ملی قرار نیست این پوشاک را به تن کند؟

قبلا هم همین طور بود و تیم ملی از پوشاک خارجی استفاده می‌کرد. در حالی که سران مملکت روی حمایت از تولید داخل پافشاری می‌کنند این موضوع کمتر از سوی نهادهای مختلف رعایت می‌شود.

* چرا با وجود تولید پوشاک ورزشی در طول سال‌های گذشته در ایران نام برندهای خارجی را استفاده کردید و روی یک برند ایرانی سرمایه‌گذاری نشده است؟

حرف من هم همین است. مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند که شرایط تولید در ایران فراهم شود و من با جرأت می‌گویم کیفیت تولیدات داخلی با تولیدات شرکت‌هایی مانند آل‌اشپرت و بعضا آدیداس و نایکی برابری می‌کند چرا که پارچه مورد استفاده مشابه است. ما هم از پارچه High flament استفاده می‌کنیم. این پارچه در داخل ایران تولید می‌شود اما فدراسیون رغبتی به استفاده از پوشاک داخلی ندارد.

* گفته می‌شود آل‌اشپرت هم قرار است پوشاک مورد نظر خود را در یکی از کارخانه‌های خود در شیراز تامین کند تا از تولید داخلی حمایت شود اما تیم ملی فوتبال از این قاعده مستثناست.

دیگر این سوال را باید از فدراسیون فوتبال پرسید.