به گزارش افکارنیوز،

 تیم ملی کشورمان در راستای روند روبه رشدی که از رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه داشت روزسه شنبه گذشته در تاشکند توانست در دیداری تدارکاتی با گل مهدی ترابی ازبکستان را شکست دهد. ترکیب ملی پوشان کشورمان در این مسابقه بیشتر از بازیکنان تشکیل شده بود بازیکنانی مانند امیر عابدزاده، قلی زاده، مهدی ترابی، صادق محرمی و... از جمله نفراتی بودند که در گذشته کمتر فرصت بازی پیدا کرده بودند که کارلوس کی روش در این مسابقه به بازی گرفت تا نشان دهد از هم اکنون برای رقابت‌های جام ملت‌های آسیا روی او حساب ویژه‌ای باز کرده است. حرف‌های کی روش در ارتباط و همچنین مسائل پیرامونی تیم ملی را در ذیل می‌خوانید:

در بازی با ازبکستان که یک پیروزی خانه از خانه شیرین را به دست آوردیم خودتان از روند تیم ملی در این مسابقه برایمان بگویید؟

بله همیشه از این نوع بازی‌ها ما ازش استقبال می‌کنم. بازی‌های آماده سازی به خاطر اینکه در حال حاضر در شرایطی هستیم که باید یک نگرش جدید و نگاه جدید داشته باشیم. باید هم یک شیوه جدید هم برای جام ملت‌های آسیاداشته باشیم.

در بازی با ازبکستان از چند بازیکن جوان استفاده کردید و طی ماه آینده هم بار دیگر فیفا دی خواهیم داشت. برنامه تان برای این فیفادی‌ها چی است؟ الان اعلام شده تیم ملی در آن مقطع بازی دوستانه‌ای با بولیوی خواهد داشت آیا واقعا این موضوع صحت دارد؟

شما از من بیشتر گویا اخبار بازی‌های دوستانه را شنیده اید! و اینکه در حال حاضر ما فقط در حال مذاکره با تیم‌های مختلف هستیم، اما متاسفانه درون فدراسیون افرادی هستند و افرادی حضور دارند که مسایل محرمانه و درونی فدراسیون را به بیرون درز می‌دهند. شما لطفا بروید از آقای ساکت و آقای تاج سوال بپرسید. این رفتار‌ها و این گونه اتفاقات مخصوصا وقتی از درون سازمان ما به بیرون نشات پیدا می‌کند نشان دهنده اینکه یکسری افراد در حال لطمه زدن و در تلاش هستند اعتبار فدراسیون فوتبال و تیم ملی را زیر سوال ببرند.

یک روز آرژانتین است! یک برزیل و یک روز بولیوی است! یهتر است با مسئولان فدراسیون فوتبال صحبت کنید و جویای مطلب بشوید. من نمی‌خواهم وقت خودم را روی اینگونه مسایل هدر بدهم.

هنوز قرارداد شما با فدراسیون فوتبال به طور رسمی تمدید نشده است و بسیاری از اهالی فوتبال منتظر هستند تا این اتفاق به زودی بیفتد. مسعود شجاعی به عنوان کاپیتان تیم ملی در کنفرانس قبل از بازی با ازبکستان اعلام کرد اجازه نمی‌دهیم شما جای دیگری بروید تا مربیگری کنید این صحبت بسیاری از اهالی فوتبال است آنهم به دلیل موفقیت‌های که طی سال‌های گذشته با تیم ملی به دست آوردید حالا می‌خواستیم از زبان خودتان بدانیم آخرین وضعیت تمدید قرارداد شما چگونه است؟

واقعیت مطلب اینکه این سوال را از من نپرسید. الان در برهه بسیار حساسی هستیم. من فقط کار و مسوولیتی که رییس فدراسیون از من خواسته بود را انجام دادم. سعی کردم به بهترین شکل ممکن هم انجام دهم ولی متاسفانه شرایط بسیار خاص و حساسی را داریم از من این سوال را نپرسید.

سه شنبه شب همزمان با بازی دوستانه ایران مقابل ازبکستان در قاره اروپا هم تیم ملی اسپانیا هم توانست با ۶ گل تیم ملی کرواسی را شکست دهد این همان اسپانیایی بود که در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه وقتی تیم ملی مقابل این تیم بازی پایا پای را انجام داد و با نادوری با یک گل به خودی شکست خورد مردم به خاطر تلاش ملی پوشان به خیابان ریختند و شادی کردند، اما در عوض برخی هم روی یکسری غرض و ورزی‌ها اعلام کردند تیم ملی مقابل ضعیف‌ترین اسپانیای تاریخ بازی کرد، اما نتایجی که اخیر تیم ملی اسپانیا می‌گیرد نشاگر این موضوع است که این تیم اصلا ضعیف نشده است حالا می‌خواستم نظر خودتان را در این ارتباط بدانم.

ببینید فکر من خیلی ساده است. افرادی که تجربه فوتبال بین المللی را دارند و توانای درک از آن سطح از فشردگی و سختی را دارند می‌دانند کار چقدر مخصوصا در فوتبال رده بالای جام جهانی و فوتبال بین المللی سخت است. افرادی هم که نمی‌دانند اصلا فایده ندارد هر چقدر هم به آن‌ها توضیح دهید این مساله را درک نمی‌کنند به خاطر اینکه تجربه اش را ندارند. راجع به دیگر تیم‌ها هم دوست ندارم دخالت کنم و صحبت بکنم. من حواسم به مسئولیت ها و وظایف خودم است. واقعیت هم این است که به اندازه کافی دغدغه دارم. اکثریت مردم از نتایج ما خوشحال و راضی بودند. بعضی‌ها هم راضی نبودند و این نتایج را دوست نداشتند چه کار می‌توانیم بکنیم؟ همیشه افرادی هستند که راضی کردنشان خیلی سخت است. تنها چیزی که می‌توانم بگویم دوست دارید یا ندارید حداقل از آن لذت ببرید.