به گزارش افکارنیوز،
همام طارق، هافبک ۲۱ ساله و عراقی استقلال تا اینجای کار بهترین خرید خارجی این تیم بوده که از نظر فنی فوتبالیست خوبی نشان داده است. عصر دیروز با همام گفت‌وگویی انجام دادیم که می‌خوانید. 
* به نظر فضای ورزشگاه آزادی تأثیر خاصی در روحیه تو نگذاشته بود؟
از چه نظر؟
* آن‌هایی که برای اولین بار در شهرآورد تهران بازی می‌کنند به اصطلاح پاهای‌شان سنگین می‌شود.
اتفاقاً هر قدر تماشاگر بیشتر باشد، روحیه من شادتر و بهتر می‌شود. درست است که جوان هستم، اما تجربه بازی‌های حساس را در عراق داشتم. 
* تحلیل شما از بازی دو تیم استقلال و پرسپولیس چیست؟
توقع خود من یک فوتبال باکیفیت‌تر بود، اما نمی‌دانم چرا بازی آن‌طور که باید گرم نبود. حضور تماشاگران مشتاق نوید یک مسابقه پرهیجان را می‌داد، ولی این‌طور نشد. 
* چرا تعویض شدی؟
کشاله‌ام دچار کشیدگی شده و درد می‌کرد. 
* به بازی بعدی استقلال می‌رسی؟
از بعد از مسابقه تا الان که دارم با شما صحبت می‌کنم مشغول یخ‌درمانی هستم، ولی هنوز کشاله‌ام درد می‌کند. جواب MRI که بیاید، پزشکان تشخیص می‌دهند نیاز به چه درمانی است و به بازی بعدی می‌رسم یا نه. 
* در جریان بازی خیلی روی تو خطا شد؛ در یکی، دو صحنه کمال کامیابی‌نیا با آرنج تو را زد. 
خطا جزئی از یک بازی فوتبال است. من در درگیری‌های فوتبالی سعی می‌کنم توپ را بزنم، اما در مورد سایر مسائل، بازی داور دارد و ایشان باید قضاوت کند. حالا هم که مسابقه تمام شده، حرف‌ها چیزی را تغییر نمی‌دهد. 
* حسین ماهینی در صحنه‌ای که با تو درگیری داشت مصدوم شد، فکر می‌کردی آسیب‌دیدگی‌اش جدی باشد؟
من خطا نکردم، او خطا کرد، اما ناگهان مصدوم شد. برایش خیلی ناراحت هستم. همه ما فوتبالیست هستیم و می‌دانیم در هر جلسه از تمرینات یا هر مسابقه احتمال هرگونه مصدومیت برای هر کدام از خودمان وجود دارد. برای ماهینی ناراحت شدم و آرزو می‌کنم خیلی زود به میدان برگردد.
* عملکرد بشار رسن چطور بود؟
نیمه اول خوب کار کرد و در ادامه هم از بازیکنان خوب تیمش بود. 
* هواداران استقلال از تیم‌شان رضایت ندارند؛ می‌توان به آینده این تیم امیدوار بود؟
یکی از مهم‌ترین دلایلی که به استقلال پیوستم این بود که می‌دانستم این تیم طرفداران زیادی دارد، چون همه لذت فوتبال به تماشاگرانش است و خوشبختانه توانستم محبت آن‌ها را به دست بیاورم، چون می‌بینم نامم را صدا می‌زنند و این خیلی لذت‌بخش است. من معتقدم تیم‌مان باید مچ شود یعنی هماهنگ‌تر شود؛ هنوز هماهنگی نفرات از جمله خود من به سطح ایده‌آل نرسیده است، بنابراین هر چه جلوتر برویم شرایط استقلال بهتر می‌شود. تیمی با قدمت و پشتوانه استقلال باید به موفقیت برسد و همه بازیکنان برای رسیدن به این سطح تلاش خواهند کرد. 
* در تهران راحت هستی؟
بله، سعی می‌کنم با کلمات فارسی آشنایی بیشتری پیدا کنم. 
* تیم ملی عراق به زودی در تورنمنت ۴ جانبه‌ای با حضور آرژانتین، برزیل و عربستان شرکت می‌کند، تو هم که بازیکن این تیم هستی و حتماً بازی با برزیل و آرژانتین برایت جذاب است. 
۲ سال قبل در المپیک ۲۰۱۶ ریو در برزیل با تیم المپیک این کشور بازی کردیم و به تساوی رسیدیم، الان هم فرصت خوبی است مقابل تیم‌های بزرگ دنیا بتوانیم تجربیات بزرگی کسب کنیم.