به گزارش افکارنیوز،

 « هادی نوروزی درگذشت» .درست 3 سال پیش در چنین روزی ، نام هادی نوروزی ، کاپیتان 30 ساله پرسپولیس ها به تیتر اول تمام رسانه های خبری فارسی زبان تبدیل شد. بازیکنی که با توانایی بالا و اخلاق خوبش ، اسطوره تیم فوتبال پرسپولیس بود و با درگذشت این بازیکن شوک برزگی به جامعه ورزشی کشورمان وارد شد.

 

هادی نوروزی که بود؟
نوروزی متولد 1 تیر 1364 بود و در شهر بابل به دنیا آمده بود. نوروزی در ابتدا در تلاش بود تا در رشته ورزشی کشتی پیشرفت کند ، اما پس از مدتی او به فوتبال علاقه مند شده و به صورت حرفه ای به این رشته پرداخت. هادی نوروزی دارای 2 فرزند به نام های هانی و هانا بود.

 

سابقه فعالیت نوروزی در لیگ برتر فوتبال
هادی نوروزی سابقه 7 سال حضور در باشگاه پرسپولیس تهران را داشت و در سال آخر حضور خود در این تیم نیز بر حسب اتفاق به عنوان کاپیتان اصلی این تیم انتخاب شد . نوروزی سابقه حضور در تیم های ملی ایران ، باشگاه های قائمشهر ، پاسارگاد ، فجر سپاه تهران ، داماش ایرانیان و نفت تهران را نیز در کارنامه خود را داشت . نوروزی در 9 دیدار تیم ملی ایران را نیز حضور یافته بود اما زمان اجازه به ثمر رساندن گل را به او نداد.

 

ساعت 4 بامداد 9 مهر 94 ؛ لحظه پرواز کاپیتان سر رسید
گفته می شود هادی نوروزی ، کاپیتان فقید تیم فوتبال پرسپولیس تهران بر اثر سکته قلبی روز 9 مهر 1394 به دلیل سکته قلبی در ساعت 4 صبح دار فانی را وداع گفت.در این بین بسیاری افراد همچون برانکو ایووانکویچ نسبت به این موضوع واکنش های جالبی را از خود نشان دادند. برای مثال :
برانکو:نمی‌توانم چیزی بگویم!-ایووانکویچ در ادامه به دلیل شوک وارده از ادامه اظهار سخنانش بازماند.
پروین:هادی پسر شایسته‌ای بود-واقعا از شنیدن خبر درگذشت نوروزی شوکه شدم و باورم نمی‌شود که این بازیکن دیگر در بین ما نیست.
کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران: آقایان! امروز روز ناراحت کننده‌ای برای همه ماست.روز بسیار غمگین و جانگدازی برای تک تک ماست. یک دوست، یک برادر و یک هم تیمی خوبمان را از دست دادیم.
پس از درگذشت ناگهانی هادی نوروزی پزشکان از علت فوت او خبر دادند. پزشکان اظهار کردند علت فوت این بازیکن 30 ساله حمله قلبی در هنگام خواب بوده است.

 

شماره 24 پرسپولیس بایگانی شد
با درگذشت هادی نوروزی و با درخواست این بازیکن توانای تیم فوتبال پرسپولیس ، همسر این بازیکن از مسئولان آن زمان این باشگاه درخواست کرد تا شماره 24 این باشگاه را بایگانی کرده تا پس از این بازیکن ، این شماره به همراه او بازنشسته شود.
درگذشت هادی در رسانه های خارجی بازتاب داشت
پس از درگذشت هادی نوروزی ، کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس بسیاری از رسانه های قطری از این موضوع با خبر شدند و همچنین به شوک فرو رفتند. از نظر آن ها فوت هادی نوروزی بسیار سریع و ناگهانی اتفاق افتاد و سن کم او دلیلی برای هضم نشدن این موضوع بود. نوروزی تنها 30 سال داشت.
منزل ابدی هادی مشخص شد/ آخرین دور کاپیتان با افتخار در ورزشگاه آزادی زده شد
فردای همان روز پیکر هادی نوروزی در ساعت 8 و 30 دقیقه صبح در ورزشگاه آزادی با حضور تمامی عاشقان فوتبال و این بازیکن با تعصب برگزار شد. قرار شد تا پس این مراسم پیکر نوروزی به سمت شهرستان بابل سفر کند و در نهایت این بازیکن در زادگاه خود (روستای کپورچال) به آرامش ابدی رسید.

 

کلام آخر ...
کاپیتان ابدی باشگاه پرسپولیس تهران ، هادی نوروزی شاید آخرین بازیکن فوتبال جهان نباشد که دار فانی را در دوران فعالیت ورزشی وداع گفته است ، اما این بازیکن توانست با تعصب و از خودگذشتگی درس تازه ای را به فوتبال ایران بدهد. نوروزی به هیچ عنوان به دنبال حاشیه سازی نبود و تنها دغدغه او تیم فوتبال پرسپولیس بود. نوروزی سبب شد تا هواداران پرسپولیس در دقیقه 24 هر بازی یک دل شده و یاد و خاطره هادی را زنده نگه دارند.
نوروزی در بامداد روز پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۴ صبح بر اثر ایست قلبی و مرگ ناگهانی درگذشت. انتقال او به بیمارستان آتیه تهران هم نتیجه‌ای در پی نداشت.
آسوده بخواب کاپیتان...