به گزارش افکارنیوز،

ایام به کام علیرضا بیرانوند است. قبل از جام جهانی او روز‌های سختی را سپری کرد. وقتی برای کریس رونالدو کری خواند و فشار‌ها بیشتر و بیشتر شد. بعد از جام جهانی، اما تصویری که بیش از همه از او در ذهن باقی ماند لحظه‌ای بود که پنالتی کریس رونالدو را مهار کرد. بیرانوند حالا در مسیر پیشرفت بیشتر است. او اخیراً حتی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان بهترین بازیکن دیدار‌های رفت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان انتخاب شد. وقتی از علیرضا در این باره می‌پرسیم لبخندی می‌زند و می‌گوید: «ما یک تیم بودیم، بنابراین تیم پرسپولیس بهترین بود نه من تنها.» علیرضا ادامه می‌دهد: «ما در پرسپولیس همه به دنبال موفقیت تیم هستیم. درست است بعد از دیدن چنین خبری خوشحال شدم ولی زمانی خیلی خوشحال می‌شوم که بتوانیم در آسیا قهرمان شویم. من در سال‌های حضورم در فوتبال هیچ وقت دنبال موفقیت‌های فردی نبوده و نیستم. ان‌شا‌ءا... بتوانیم همه با هم بهترین تیم آسیا شویم.» 

پرسپولیس به فینال خیلی نزدیک است. بعد از برد یک بر صفر در بازی رفت، همه منتظر صعود در دیدار برگشت هستند. علیرضا در این باره می‌گوید: «کاش سال قبل این اتفاق می‌افتاد. ما بدشانسی آوردیم ولی روزی که حذف شدیم گفتیم امسال جبران می‌کنیم. از روز اول همه دنبال این هدف بودیم و خیلی خوشحالم که به آن نزدیک شده‌ایم. همه یک هدف مشترک داریم و آن این است که به هدف بزرگ‌مان یعنی قهرمانی در آسیا برسیم.» 

علیرضا یک پیام روشن هم دارد: «درست است در خانه السد برنده شدیم ولی صعودمان قطعی نشده است. السد تیم کوچکی نیست. ان‌شا‌ءا... زمانی جشن صعود را می‌گیریم که بازی رفت را هم ببریم. الان هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست. همان حسی را داریم که قبل از بازی رفت داشتیم. تا همین جا راه زیادی آمده‌ایم و دوست نداریم دست خالی برگردیم.» 

بیرانوند حالا هر روز بین هواداران محبوب و محبوب‌تر می‌شود. او بعد از جام جهانی این را حس کرد: «خدا را شکر می‌کنم، فقط همین. لطف خدا شامل حال من شده است.» علیرضا درباره حمایت‌ها و همین‌طور رضایت مردم می‌گوید: «وقتی مردم راضی باشند من هم راضی هستم، در غیر این صورت بازیکنی نمی‌تواند بگوید راضی است. دوست دارم به عنوان یک سرباز به فوتبال کشورم خدمت کنم.» و، اما فینال آسیا... «خیلی اتفاق بزرگی است که این امر رخ دهد. برای رسیدن به اینجا خیلی زحمت کشیدیم. ان‌شا‌ءا... بتوانیم قهرمان آسیا شویم و دل مردم و هواداران را شاد کنیم. حق طرفداران ما با این همه حمایت، رسیدن به قهرمانی است. ان‌شا‌ءا... بتوانیم با تیم ملی هم در آسیا جام بگیریم. امیدوارم هیچ وقت شرمنده هواداران نشویم. ما در زمین تلاش خود را می‌کنیم.» 

پرسپولیس اول آبان در بازی برگشت مقابل السد قرار می‌گیرد و میزبان این مسابقه است. غیر از بیرانوند دیگر بازیکنان پرسپولیس هم اصرار داشتند که بگویند کار برای رسیدن به فینال تمام شده نیست. علیرضا هم مثل دیگر بازیکنان مطمئن است اول آبان ورزشگاه پر از تماشاگر خواهد بود...