به گزارش افکارنیوز،

همام طارق بازیکن عراقی استقلال کلاً دنبال بهانه است. او اخیراً با مسئولان این باشگاه به مشکل خورده ولی بد نیست بدانید او از همان هفته‌های اول حضور در استقلال، دنبال بهانه بود از این باشگاه برود. وقتی شفر مدتی او را در ترکیب نمی‌گذاشت، طارق شاکی شد و حتی گفت: «می‌خواهم بروم!» او به مسئولان استقلال گفته بود: «سه ماه قبل پدرم مرد و از نظر روحی شرایط خوبی نداشته‌ام. حالا در استقلال هم به مشکل خورده‌ام و اینجا راحت نیستم. درست است بازیکنان خوب هستند و از من حمایت می‌کنند ولی واقعاً در تیم راحت نیستم.» 
ظاهراً اتفاقات اخیر نشأت گرفته از همان اتفاقات گذشته است. طارق حتی با پست بازی اش در استقلال مشکل داشت و به وینفرد شفر گفت: اگر او را هافبک آزاد بگذارد، راحت‌تر است تا اینکه بخواهد هافبک چپ بازی کند. وقتی مربی آلمانی به حرف‌های طارق گوش داد و این بازیکن را هم فیکس گذاشت، به نظر مشکلات حل شده بود ولی او بعد از سفر به عراق برای بازی با آرژانتین حرف‌های عجیبی زد. هر چند دوباره مشکل حل شده ولی بعید به نظر می‌رسد طارق با این اخلاق، بتواند در استقلال دوام بیاورد. او یک بار در این باره به خبرنگار ما گفته بود: «من دنبال ترانسفر شدن از استقلال هستم. به این تیم آمدم تا راهم به اروپا باز شود، چون در آسیا حضور دارد. روز اول هم گفته بودم هدفم از آمدن به این باشگاه رفتن به اروپاست و این باشگاه سکوی پرتاب من خواهد بود.» 
استقلال هم دیگر خیلی علاقه‌ای به حفظ این بازیکن ندارد و شنیده می‌شود در صورتی که او در نیم‌فصل پیشنهاد خوبی داشته باشد، با جدایی این بازیکن موافقت می‌کند تا بتواند از انتقال او پولی به جیب بزند.