به گزارش افکارنیوز،

ضیا عربشاهی پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس ایران درباره پیروزی این تیم برابر السد قطر و صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: پرسپولیس با بضاعت اندک خود توانست کار مهمی انجام بدهد و به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کند و به طور حتم در بازی فینال هم به موفقیت دست می‌یابد.

بازیکنان حرفه‌ای السد از لحاظ روحی و روانی تضعیف شدند

او ادامه داد: تیم السد قطر میلیارد‌ها تومان هزینه کرده بود تا قهرمان آسیا شود، اما بازیکنان حرفه‌ای این تیم از جمله ژاوی به علت حضور هواداران بی شمار از لحاظ روحی و روانی تضعیف شده بودند و در ورزشگاه آزادی به مشکل خوردند. البته بازیکنان پرسپولیس هم در نیمه اول استرس زیادی داشتند، اما در نیمه دوم به خود باوری رسیدند و گل خورده را جبران کردند و در نهایت به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کردند.

بیرانوند ۲ موقعیت گل صددرصد را دفع کرد

عربشاهی درباره عملکرد درخشان بیرانوند در بازی برگشت برابر السد قطر بیان کرد: بیرانوند ۲ موقعیت گل صددرصد را دفع کرد که شاید از پس هیچ دروازه بانی برنمی آمد و کار سختی را انجام داد. همچنین گادوین منشا هم در این بازی سنگ تمام گذاشت و برانکو باید قدر او را بداند و از لحاظ روحی و روانی این بازیکن را آماده کند تا بهتر بازی کند. به هر حال بیرانوند، نعمتی، منشا و رسن سرآمد بازیکنان پرسپولیس در بازی با السد قطر بودند.

تیم کاشیما ژاپن قدرتمند‌تر از نماینده کره جنوبی است

پیشکسوت پرسپولیس درباره اینکه دوست دارد پرسپولیس با کدامیک از نمایندگان ژاپن یا کره جنوبی در فینال لیگ قهرمانان آسیا بازی کند، گفت: تیمی که هدفش قهرمانی در آسیا است برایش فرقی نمی‌کند که با کدامیک از تیم‌ها بازی کند. البته تیم کاشیما ژاپن نسبت به نماینده کره جنوبی قدرتمند‌تر است و بازیکنان بهتری در اختیار دارد. به طور حتم برانکو فیلم بازی‌های حریف فینال را آنالیز می‌کند تا بازیکنان به خوبی با حریف خود آشنا شوند.

تاج باید از حیثیت و آبروی فوتبال ایران دفاع کند

او درباره اظهارات مهدی تاج مبنی بر اینکه احتمال برگزاری بازی فینال در کشور ثالث وجود دارد، گفت: تاج رئیس فدراسیون فوتبال باید رایزنی قوی داشته باشد که مانع برگزاری بازی در کشور ثالث شود و از حیثیت و آبروی فوتبال کشورمان دفاع کند. بازی رفت در ژاپن یا کره جنوبی برگزار می‌شود و بازی برگشت هم نقطه امیدی برای پرسپولیس است که در ورزشگاه آزادی میزبان حریف بازی فینال باشد.

بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا یک موضوع ملی است

عربشاهی درباره اینکه پرسپولیس نیاز به حمایت دارد، گفت: بله، بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا یک مسئله ملی است و و تاج رئیس فدراسیون فوتبال باید صندلی خود را رها کند و از حق فوتبال کشورمان دفاع جانانه‌ای کند تا پرسپولیس در بازی فینال تنها نباشد.

هواداران در بازی با السد قطر سنگ تمام گذاشتند

پیشکسوت پرسپولیس درباره حضور پرتعداد هواداران در ورزشگاه آزادی بیان کرد: به هر حال جا دارد از هواداران تشکر کنم چرا که به عنوان یار دوازدهم تیم را تنها نگذاشتند و سنگ تمام در این بازی گذاشتند. البته ۱۰۰ هزار تماشاگر به ورزشگاه آزادی آمدند و ۳۰ هزار هوادار در بیرون ورزشگاه بودند و نتوانستند از نزدیک بازی تیم خود را ببینند. همچنین شاهد وحدت ملی در ورزشگاه آزادی بودیم و امیدوارم مسئولان برای هواداران ارزش قائل شوند و امکانات لازم را در اختیار آن‌ها بگذارند تا بدون دغدغه بازی تیم محبوب خود را ببینند.

او در پایان خاطر نشان کرد: گرشاسبی از زمان حضورش در پرسپولیس تلاش زیادی کرد و توانست این تیم را به جایگاه واقعی اش برساند. به طور حتم پرسپولیس بعد از سال‌ها می‌تواند قهرمان آسیا شود و دل هواداران خود را شاد کند.