به گزارش افکارنیوز،
در آستانه دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا وقتی به هر سایت خارجی نگاه می‌کردیم، علیرضا بیرانوند را به عنوان مهره تأثیرگذار پرسپولیس در مقابل کاشیما معرفی کردند؛ گلری که با مهار استثنایی ضربه سر ژاوی به نوعی پرسپولیس را در آسیا نگه داشت و حالا شانس نخست کسب عنوان مرد سال آسیاست.
*علیرضا همه جا صحبت از مهار تو روی ضربه سر ژاوی است...
مردم و اهالی فوتبال به من لطف دارند. باید از این همه محبت تشکر کنم. به هر حال خواست خدا بود که توانستم سهم ناچیزی در صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا داشته باشم. ضمن اینکه تلاش و از خودگذشتگی سایر بازیکنان تیم را نباید نادیده گرفت. آن‌ها در همه بازی‌ها با جان و دل و با تمام وجود کار کردند و مستحق بهترین‌ها هستند.
*بدون تعارف جمله «معجزه با دست‌های خالی» برازنده این پرسپولیس است.
واقعاً همین‌طور است. البته همه بچه‌ها زحمت زیادی کشیدند، ولی همه تیم‌ها در این سطح تا دندان مسلح شدند و خودشان را تقویت کردند، ولی ما به دلیل محرومیت نتوانستیم بازیکن جدیدی به تیم‌مان اضافه کنیم و چند بازیکن کلیدی را هم از دست دادیم.
*صحبت از بازیکنان جدا شده کردی، خیلی‌ها معتقدند جای آن‌ها در پرسپولیس و مخصوصاً فینال لیگ قهرمانان آسیا خالی نیست! نظرت در این مورد چیست؟
همه بازیکنانی که از تیم ما جدا شدند، با کیفیت هستند و زحمات زیادی برای پرسپولیس کشیدند حتی تا بعد از بازی مقابل الجزیره در مرحله حذفی با ما بودند و نقش زیادی در فینالیست شدن پرسپولیس داشتند. از قول من بنویسید جای همه آن‌هایی که جدا شدند در فینال خالی است.
*بعد از پایان بازی مقابل السد در اتوبوس تیم وقتی صحنه مهار توپ ژاوی را با گزارش عادل فردوسی‌پور دیدی، عکس‌العمل جالبی داشتی.
بله برایم جالب بود که در گزارشش گفت: «چیطوری ژاوی». ضمن اینکه از اینجا می‌خواهم بگویم از اینکه برای برنامه خوب ۹۰ مشکلاتی پیش آمد ناراحت شدم. به نظرم فوتبال ایران به آدم‌هایی مثل عادل نیاز دارد.
*برسیم به فینال. کاشیما را چطور تیمی می‌بینی؟
قطعاً تیمی که به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده باکیفیت است. طبق آنالیزی که کادر فنی از بازی‌های قبلی این تیم انجام داده خط هافبک و حمله خوبی دارند و باید مراقب آن‌ها باشیم. البته این را بگویم تیم ما برای هر بازی برنامه دارد و با شناخت کامل به مصاف حریفان می‌رویم.
*پرسپولیس می‌تواند قهرمان آسیا شود؟
ما از ابتدای بازی‌ها با هدف فینالیست شدن پا به این مسابقات گذاشتیم و خدا را شکر به خواسته خود رسیدیم. به نظرم قهرمانی دور از دسترس نیست و می‌توانیم به رؤیای قهرمانی در آسیا برسیم. مطمئن باشید برای رسیدن به این هدف با تمام وجود و تا آخرین نفس می‌جنگیم.
*خیلی‌ها از تو به عنوان شانس اصلی کسب عنوان مرد سال آسیا نام می‌برند.
هنوز که رسماً چیزی اعلام نشده است. اگر این اتفاق رخ دهد افتخار آن مال پرسپولیس و فوتبال ایران است و اگر هم این عنوان به من نرسد، امیدوارم به یکی از هم‌تیمی‌هایم برسد. در مجموع به نظرم جایزه مرد سال آسیا باید به یک پرسپولیسی برسد، چون شایستگی‌اش را دارند.
*یکی از بزرگترین حسن‌های این فینال این است که بازی برگشت در تهران و جلوی چشم هواداران پرسپولیس برگزار می‌شود.
بله هواداران ما یار دوازدهم پرسپولیس هستند و با همه شرایط سختی که وجود دارد در همه دیدار‌ها حامی بازیکنان هستند و نقش زیادی در صعود پرسپولیس به فینال داشتند. امیدوارم با نتیجه‌ای که در بازی رفت رقم می‌خورد، برای دیدار برگشت با حضور پرتعداد هواداران جشن قهرمانی بگیریم.