به گزارش افکارنیوز،

با جواد منافی، بازیکن اسبق پرسپولیس و تیم ملی در مورد بازی مقابل کاشیما در فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.
*بازی مقابل کاشیما چطور بود؟
انتظار چنین بازی سختی را قبل از آغاز کار داشتیم و می‌دانستیم کاشیما تیم حرفه‌ای و سرعتی است و پرسپولیس بازی راحتی در زمین این تیم ندارد، ولی در نیمه نخست پرسپولیس بسیار خوب کار کرد مخصوصاً خط دفاعی که موقعیت آنچنانی به حریف نداد. حتی در ابتدای بازی علیپور می‌توانست گلزنی کند، ولی رفته رفته و با شروع نیمه دوم مالکیت کاشیما بیشتر شد و روی سرعت این تیم و البته اشتباه خط دفاع پرسپولیس دو گل دریافت کرد. بازیکنان برزیلی این تیم نشان دادند چه کیفیتی دارند و بازی کردن مقابل آن‌ها چقدر سخت است.
*اخراج سیامک نعمتی هم کار را برای بازی برگشت دشوار کرد.
بله. در این اوضاع سخت که دست برانکو بسته است، اخراج سیامک هم شرایط را بدتر کرد. باید قبول کرد کار برای بازی برگشت سخت شده است. واقعاً حرکت سیامک در حالی که یک اخطار داشت، بچگانه بود. خود این بازیکنان کاملاً می‌دانند از لحاظ بازیکن پرسپولیس کمبود دارد، ولی متأسفانه رفتار حرفه‌ای را از آن‌ها شاهد نبودیم. ضمن اینکه شجاع هم اگر یک مقدار حرکاتش ادامه پیدا می‌کرد، از زمین بازی اخراج می‌شد. خلیل‌زاده اگر آرامش داشته باشد مدافع بسیار خوبی است. نباید در این دیدار‌ها احساسی و عصبی بازی کرد. به نظرم پرسپولیسی ها باید بدانند تعصب یک بازیکن به دعوا کردن و به هم ریختن جو بازی نیست و عملکردش میزان تعهد و علاقه آن فرد را مشخص می‌کند.
*بازی برگشت را چطور می‌بینید؟ پرسپولیس می‌تواند قهرمان شود؟
در دیدار برگشت باید خیلی باهوش عمل کرد و نباید بی‌گدار به آب زد. به نظرم پرسپولیس می‌تواند با حمایت هوادارانش نتیجه دیدار رفت را جبران کند. هرچند کاشیما هم نشان داده خط حمله بسیار قدرتمندی دارد. پرسپولیس باید طوری کار کند که در آزادی گل نخورد و اگر بتواند در ۲۰ دقیقه ابتدایی به گل برسد می‌توان قهرمان شد. امیدوارم این اتفاق رخ دهد و پرسپولیس بتواند کنار تماشاگرانش جشن قهرمانی بگیرد.