به گزارش افکارنیوز،

تیم ملی کبدی مردان کشورمان سابقه‌ی حضور در چهار دوره از بازی‌های آسیایی را در کارنامه خود دارد. اولین دوره حضور کبدی کاران ایران به سال ۲۰۰۶ بر می‌گردد که تیم ایران نتوانست به مدالی دست یابد و در رتبه‌ی چهارم این رقابت‌ها قرار گرفت. در سال ۲۰۱۰ که دومین حضور کبدی ایران در بازی‌های آسیایی بود ملی پوشان کشورمان در فینال مغلوب تیم هندوستان شدند و به مدال نقره بسنده کردند. در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی هم اتفاقی مشابه بازی‌های آسیایی گوانژو برای تیم ملی کشورمان رقم خورد و در فینال بازهم نتیجه را به تیم هندوستان واگذار کردیم و در جایگاه دوم قرار گرفتیم.

اوج درخشش تیم‌های ملی کبدی مردان و زنان ایران به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا بر می‌گردد جایی که ملی پوشان کشورمان هم در بخش آقایان و هم بانوان توانستند در فینال هند را شکست دهند تا علاوه بر قهرمانی، انتقام ۲ دوره گذشته این مسابقات را از این تیم گرفته باشند.

هدایت تیم ملی کبدی مردان کشورمان در این مسابقات برعهده غلامرضا مازندرانی بود و پس از درخشش در جاکارتا و قهرمان کردن تیم ایران با پیشنهاد سرمربی گری یکی از تیم‌های بهترین لیگ کبدی جهان رو به رو شد.

تیم کبدی مومبای هندوستان پیشنهاد قرارداد یک ساله و قابل تمدید برای سال بعد را به مازندرانی داد از این رو مدت قرارداد او با تیم ملی کبدی مردان ایران تا پایان بازی‌های آسیایی جاکارتا بود و عملا بعد از این مسابقات وی می‌توانست هدایت تیم دیگری را بر عهده بگیرد که همین اتفاق هم افتاد و مازندرانی پیشنهاد سرمربی گری تیم مومبای هندوستان را پذیرفت.

بعد از این اتفاق و جدایی غلامرضا مازندرانی، تیم ملی کبدی مردان کشورمان بدون سرمربی مانده است و هنوز فدراسیون برای انتخاب سرمربی تیم ملی کبدی گزینه‌هایی را معرفی نکرده است.

البته طبق شنیده‌ها به دلیل اینکه تیم ملی کبدی کشورمان رقابت‌های مهمی را در پیش ندارد، کمیته فنی فدراسیون کبدی جلسه‌ای برای انتخاب سرمربی تیم ملی کبدی نکرده است و اگر کبدی کاران ایران تورنمنت خاصی را درپیش داشته باشند این کمیته جلسه‌ای براگزار خواهد کرد و سرمربی تیم ملی انتخاب خواهد شد.

باید هرچه سریع‌تر وضعیت سرمربی گری تیم ملی کبدی کشورمان مشخص شود تا تیمی که توانسته بازی‌های خوبی را در جاکارتا از خودش به نمایش گذاشته است، درخشش همچنان ادامه یابد و شاهد حضور هرچه قوی‌تر ملی پوشان ایران در سایر بازی‌های بین المللی باشیم.