به گزارش افکارنیوز،

 با محمدرضا مهدوی، بازیکن اسبق استقلال و پرسپولیس در ارتباط با حواشی اخیر آبی‌ها و همین‌طور نایب‌قهرمانی قرمز‌ها در لیگ قهرمانان آسیا به گفتگو نشستیم.
* شرایط استقلال را چطور می‌بینید؟
دیدار پدیده- استقلال لغو شد تا فرصتی برای ریکاوری و برطرف شدن فشار روحی- روانی فراهم شود. به نظر من بیشتر از اینکه استقلال مشکل فنی داشته باشد، از نظر روحی- روانی به ایراد خورده است. این روز‌ها که استقلال دچار این مشکل است اهمیت حضور بیژن طاهری بیشتر می‌شود. ایشان باید با حضور در بین بازیکنان بار روانی را به کمترین حد خود برساند. همان‌طور که می‌دانید در تیم پرسپولیس هم این اتفاق رخ می‌دهد و این مسئولیت به دوش کریم باقری است.
* این روز‌ها صحبت از دستیار شفر است...
بله، شنیده‌ام. شایعه زیادی پیرامون دستیاری نامجومطلق بود، اما گویا این اتفاق نیفتاد. به زعم بنده موضوع استقلال بحث فنی نیست. اگر کسی هم اضافه می‌شود، باید حاشیه‌ها را از تیم دور کند و استرس و فشار روحی را کاهش دهد.
* صحبت از دستیاری فرهاد مجیدی است! آیا ایشان گزینه مناسبی هستند؟
متأسفانه فرهاد مجیدی در عرصه مربیگری تجربه‌ای ندارد. با اینکه محبوبیت فوق‌العاده‌ای بین هواداران دارد، بعید می‌دانم او به فکر دستیاری باشد. افکار مجیدی همیشه بزرگ بوده و این‌طور که شنیده‌ام، مشغول طی کردن دوره‌های مربیگری در اروپاست. 
* دستیار کی‌روش روز پنج‌شنبه به همکار خبرنگارمان توهین کرد...
برای این رفتار زشت و بسیار زننده تأسف می‌خورم. مگر یادمان رفته همین آقا به حمید استیلی چه گفت؟! فوتبال واقعاً ارزشش را ندارد که به شخصی توهین شود چه این شخص خبرنگار، کارگر یا هرکس دیگری باشد. در واقع بعضی از ما دچار دوگانگی شده‌ایم...
* بیشتر توضیح می‌دهید؟
بعضی از ما دچار دوگانگی شده‌ایم و معمول نیست، چرا به خاطر هموطن‌مان کاری نمی‌کنیم. علی کریمی و حمید استیلی چندین بار از سوی کی‌روش و دستیارانش مورد بی‌احترامی قرار گرفتند و واکنش برخی سکوت بود. نمی‌دانم منفعت آن‌ها در چه چیزی است. باید با رفتار زننده آن‌ها به شدت مقابله شود تا آن‌ها به خود اجازه چنین کاری ندهند. شاید این آقایان یادشان رفته نان‌خور ما هستند و در چه کشوری زندگی می‌کنند! به عنوان صحبت آخر این را می‌گویم که فوتبال باید الگوسازی کند. جوانان و نوجوانان به فوتبالیست‌ها و مربیان به عنوان الگوی‌شان نگاه می‌کنند. با این قبیل رفتار باید به حال فوتبال‌مان تأسف خورد!
* و، اما صحبت آخر؟
آرزوی بازگشت استقلال به روز‌های اوجش را دارم. اگر استقلال یا دیگر تیم‌هایمان موفق باشند، لیگ برتر پیشرفت می‌کند و در کل فوتبال کشورمان به اوضاع بهتری می‌رسد. این قضیه در مورد تیم پرسپولیس هم صدق می‌کند. اگر آن‌ها قهرمان آسیا می‌شدند، فوتبال‌مان بیشتر از این رونق می‌گرفت.