به گزارش افکارنیوز،

صادق ورمزیار در خصوص عملکرد استقلال در نیم فصل اول لیگ گفت: متاسفانه استقلال خوب نبود اما اگر بخواهیم این تیم را ارزیابی کنیم از لحاظ نتیجه عملکرد بدی داشت اما از نظر نوع بازی تماشاگرپسند و بد نبود. اما این روزها همه به دنبال نتیجه در پایان بازی هستند و مهم کسب سه امتیاز است نه نوع بازی.

وی تاکید کرد: نقطه مثبت استقلال بازی دادن به جوانانی چون صیادمنش، رضا کریمی، آذری و قائدی بود که آنها عملکرد خوبی هم داشتند و مورد تحسین هواداران قرار گرفتند.

پیشکسوت استقلال ادامه داد: وقتی یک بازیکن با ۱۹ سال سن می تواند عملکرد مفیدی برای تیمش داشته باشد مطمئنا در آینده و با کسب تجربه بیشتر روزهای خوبی در انتظار او است به شرطی که خود را از حاشیه ها دور کند و تنها تمرکزش را برای موفقیتش به کار ببندد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این روزها امتیازات تیم ها به یکدیگر خیلی نزدیک است و استقلال اگر بتواند در سه بازی باقی مانده در دور رفت و بازی های برگشت نتایج خوب و قابل قبولی کسب کرده و امتیازات لازم را به دست بیاورد مطمئنا رسیدن به صدر جدول برای او سخت نیست و می تواند به آن دست یابد.

ورمزیار در خصوص نبود یک لیدر در تیم هم گفت: اکثر بازیکنان استقلال با تجربه و بزرگ هستند و این می تواند کمک موثری به استقلال کند. حضور بازیکنانی چون حیدری، منتظری و رحمتی که سال هاست در استقلال و تیم ملی بازی کرده اند می تواند برای استقلال مفید باشد اما آنها از نظر سن و سال در شرایط ایده آلی نیستند و مدیران باشگاه باید به فکر جذب بازیکنانی باشند که بتوانند چندین سال برای استقلال بازی کرده و عملکرد خوبی داشته باشند اما این روزها استقلال به رهبر در میانه میدان نیاز دارد که بتواند با بازیگردانی خوب و ارسال پاس های دقیق به مهاجمان آنها را صاحب موقعیت گل کند ولی تا امروز و بعد از رفتن جباروف و ابراهیمی چنین اتفاقی صورت نگرفته البته اعتقاد دارم اگر به بازیکنان جوانی چون رضا آذری میدان بیشتری داده شود مطمئنا او می تواند نقش موثری در موفقیت استقلال داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که فصل نقل و انتقالات نزدیک است و استقلال به چه بازیکنانی نیاز دارد، گفت: همیشه نقل و انتقالات در نیم فصل باعث خواهد شد تا تیم ها نقاط ضعف خود را با خرید بازیکنان جدید برطرف کنند. این روزها استقلال میانه میدان را از دست داده است و هنوز نتوانسته جانشینان خوبی برای جباروف و ابراهیمی پیدا کند. به اعتقاد من وینفرد شفر و کمیته فنی باید هر چه زودتر لیست بازیکنانی که مورد نظرشان هستند به باشگاه ارائه داده تا مسئولان استقلال هر چه زودتر نسبت به جذب آنها اقدام کنند.

ورمزیار تاکید کرد: باید بپذیریم که در ابتدای فصل خریدهای خوبی نداشتیم و نتوانستیم از خریدهایمان استفاده لازم را ببریم خصوصا خارجی هایی که هرگز در حد و اندازه بازیکنان خارجی فصل گذشته استقلال نبودند و نتوانستند جانشینان خوبی برای آنها باشند اما اعتقاد دارم به جای پرداخت پول های هنگفت به این بازیکنان، خرید بازیکنان جوان و آینده دار می تواند بهتر از بازیکنان بی کیفیت خارجی باشد.

پیشکسوت استقلال در خصوص نقش کمیته فنی در فصل نقل و انتقالات و عملکرد استقلال در ادامه لیگ گفت: در تمام دنیا کمیته فنی برای هر تیمی وجود دارد و همه از آن به بهترین نحو استفاده می کنند اما در کشور ما برعکس است و کسی کمیته فنی را قبول ندارد که این یک اشتباه بزرگ است در حال حاضر پرویز مظلومی، نامجومطلق، روانخواه، بهتاش فریبا و مجید رضایی در کمیته فنی حضور دارند که هر کدام صاحب سبک هستند و زمانی که مربی بودند عملکرد خوبی داشتند و شفر باید از حضور این افراد باتجربه استفاده کند تا بتواند بر مشکلات فائق آمده و بتواند حرکت رو به جلو داشته باشد.

ورمزیار در پایان خاطرنشان کرد: شفر باید یک دستیار خوب هم به خدمت بگیرد زیرا بعد از رفتن ساناک اگرچه طاهری در کنار او بوده اما اعتقاد دارم یک دستیار باتجربه دیگر هم می تواند کمک موثری به شفر کند.