به گزارش افکارنیوز،

هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران با تساوی بدون گل حساس ترین بازی هفته بین پرسپولیس و تراکتورسازی، فاصله گرفتن پدیده از سایر مدعیان صدرجدولی با توجه به برتری مقابل سایپا، ثبت چهارمین پیروزی فصل استقلال تهران در خانه هم نام خوزستانی و قعرنشین، نخستین برد فولاد خوزستان پس از هشت بازی ناکامی در کسب پیروزی، توقف سپاهان در خانه ماشین سازی پس از ۵ برد متوالی شاگردان امیر قلعه نویی، دومین برد متوالی نفت مسجد سلیمان این بار در خانه همسایه انتهای جدولی اش یعنی سپیدرود رشت، تداوم سریال ناکامی های ذوب آهن این بار با شکست از پارس جنوبی در روز بازگشت علیرضا منصوریان به لیگ برتر و در نهایت ‌ ششمین تساوی خانگی صنعت نفت در فصل جاری با توقف برابر نساجی به پایان رسید.

در کل چهار تیم فولاد خوزستان، پارس جنوبی جم، استقلال تهران و پدیده مشهد در بازی های این هفته حریفانشان را شکست دادند و چهار بازی هم با تساوی به اتمام رسید.

در زیر نتایج و برترین های این هفته را با هم مرور می کنیم.

پیکان تهران۲- فولاد خوزستان۳: عیسی آل کثیر(۲ گل) برای پیکان و حسن بیت سعید، سینا مریدی و لوسیانو پریرا برای فولاد

ماشین سازی تبریز۱- سپاهان اصفهان۱: محمد خرم الحسینی برای ماشین سازی و ولادیمیر کومان برای سپاهان

سپیدرود رشت۰- نفت مسجد سلیمان۱: اکبر آفاقی

صنعت نفت آبادان۱- نساجی مازندران۱: میلاد جهانی برای صنعت نفت و جورجی ولسیانی برای نساجی

ذوب آهن اصفهان۰- پارس جنوبی جم۱: محمد نوری

پرسپولیس تهران۰- تراکتورسازی تبریز۰

پدیده مشهد۱- سایپا تهران۰: محمد قاسمی نژاد

استقلال خوزستان۰- استقلال تهران۱: روح الله باقری

تعداد گل: ۱۳ گل

میانگین: ۱/۶۲ گل در هر بازی

پرگل ترین بازی: پیکان۲- فولاد۳(۵ گل)

کم گل ترین بازی: پرسپولیس۰- تراکتورسازی۰(بدون گل)

برترین بازیکن: حسن بیت سعید(فولاد خوزستان)

در روزی که فولادی ها دیگر ایلی استان را روی نیمکت نداشتند و از عزیز فریسات به عنوان سرمربی موقت استفاده کردند بار دیگر شاهد هنرنمایی مهاجم سوسنگردی فوتبال ایران در مستطیل سبز بودیم چراکه همزمان با افت محسوس سرخ پوشان خوزستانی حسن بیت سعید هم از روزهای اوجش فاصله وحشتناکی گرفته بود اما در بازی با پیکان این داستان تغییر کرد. بیت سعید با به ثمر رساندن گل اول فولاد و نمایشی قابل تحسین در جریان بازی کاری کرد تا فولاد پس از هشت دیدار طعم شیرین پیروزی را چشیده و رتبه اش در جدول لیگ برتر را تک رقمی کند.

به همین دلیل حسن بیت سعید به عنوان برترین بازیکن هفته سیزدهم لیگ انتخاب می شود.

برترین مربی: علیرضا مرزبان(نفت مسجد سلیمان)

در روزهایی که نفت مسجد سلیمان با سرمربیگری علیرضا مرزبان مدام شکست می خورد، مربی با کلاس فوتبال ایران بارها از تغییر این روند با توجه به سبک بازی تیمش خبر می داد.

در چنین وضعیتی تیم شهر اولین ها(لقب مسجد سلیمان) پس از کسب نخستین پیروزی اش برابر استقلال خوزستان و متوقف کردن صنعت نفت در دیداری فوق العاده حساس و تاثیرگذار برای انتهای جدول لیگ، باید مقابل سپیدرود رشت در ورزشگاه سردار جنگل به میدان می رفت. این‌بازی ۶ امتیازی در نهایت با تدابیر هوشمندانه علیرضا مرزبان و سوپر گل اکبر آفاقی با برتری نفتی ها به اتمام رسید تا مسجد سلیمانی ها ضمن پاره کردن نوار پیروزی های شاگردان علی کریمی، پس از مدت ها با ۲ تیم قعر جدولی فاصله گرفته و به جایگاه امنی برسند.

به همین دلیل علیرضا مرزبان به عنوان برترین سرمربی هفته سیزدهم لیگ انتخاب می شود.

برترین تیم: پدیده مشهد

در هفته توقف تمام مدعیان مانند سپاهان، تراکتورسازی و پرسپولیس شاگردان یحیی گل محمدی با عبور از سرعت گیری به نام سایپا، در کورس صدرنشینی سبقت قابل توجهی گرفته و خود را به عنوان اصلی ترین مدعی کسب قهرمانی نیم فصل لیگ برتر مطرح کردند.

پدیده بار دیگر در ۱۰ دقیقه پایانی بازی هایش که به "یحیی تایم" معروف شده است به گل ۳ امتیازی رسید و در روزی که بازیکنان این تیم نمایش قابل توجهی ارائه دادند، محمد قاسمی نژاد توانست در تقابل با شاگردان علی دایی گل پیروزی بخش مشهدی ها را به ثمر برساند تا پدیده به میانگین امتیازی فوق العاده ۲/۴۱ امتیاز برسد و در کمال ناباوری دست کم صدرنشینی اش را تا پایان هفته چهاردهم تمدید کند.

به همین دلیل پدیده مشهد به عنوان برترین تیم هفته سیزدهم لیگ انتخاب می شود.

برترین دروازه بان: حبیب فر عباسی(نفت مسجد سلیمان)

در نبرد تیم های انتهای جدولی سپیدرود و نفت مسجد سلیمان دروازه بان های ۲ تیم روز پر فروغی داشتند و عملکرد آنها سبب شد تنها یک گل در این بازی رقم بخورد. کوروش ملکی(سپیدرود) و حبیب فر عباسی(نفت) بارها بازیکنان حریف را در گلزنی ناکام گذاشتند اما از آنجاییکه واکنش های دروازه بان ۲۱ ساله نفت منجر به واریز ۳ امتیاز طلایی به حساب شاگردان مرزبان شد، فر عباسی به عنوان برترین دروازه بان هفته سیزدهم لیگ انتخاب می شود.

بازی هفته: پیکان- فولاد

خودروسازان پس از ۳ باخت متوالی برای پاره کردن نوار ناکامی های خود؛ تیم فولاد را پیش رو داشتند و با توجه به نتایج فوق العاده ضعیف دارنده ۲ عنوان قهرمانی لیگ در طول فصل، شاگردان مجید جلالی تصور می کردند با انهدام سد فولادی می توانند بار دیگر شانس خود را برای کسب سهمیه آسیا زنده کنند. از طرفی اهوازی های سر خورده که پس از سیروس پورموسوی و ایلی استان رومانیایی این بار عزیز فریسات را در جایگاه سرمربی روی نیمکت می دیدند با هدف آبروداری پا به زمین شهدای شهرقدس گذاشتند.

این بازی از همان لحظات ابتدایی با جذابیت خاصی پیگیری شد اما اوج هیجان دیدار پیکان و فولاد به ۱۰ دقیقه پایانی باز می گشت. جایی که در کمتر از ۸ دقیقه ۲ بار تیم برنده تغییر کرد. پیکان که تا دقیقه ۸۵ با یک گل از حریف عقب بود با ۲ گل عیسی آل کثیر در دقایق ۸۵ و ۸۷ کامبکی شیرین داشت اما این پایان کار نبود چراکه فولادمردان بازگشتی رویایی به بازی داشتند و با ۲ گل سینا مریدی(۸۹) و لوسیانو پریرا(۹۳) دبل کامبک زده و روزگار وحید شیخ ویسی و مجید جلالی را زهر کردند.

به همین دلیل دیدار پیکان- فولاد به عنوان برترین بازی هفته سیزدهم انتخاب می شود.

اتفاق های هفته

جنجال باز شدن پرچم ژاپن و اهانت های گسترده هواداران در دیدار پرسپولیس- تراکتورسازی

بازگشت علیرضا منصوریان به لیگ برتر در بازی ذوب آهن- پارس جنوبی