به گزارش افکارنیوز،

بازی حساس و مهم دیروز تیم های پرسپولیس و تراکتور اتفاقات مهمی داشت. این دیدار همچنین یک میهمان ویژه داشت. بیگی، نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی در میان هواداران تراکتور حضور داشت و این دیدار را از نزدیک دید.

او پیرامون بازی روز گذشته اظهار داشت: من دیروز در بین تماشاگران دیدار تیم های پرسپولیس و تراکتورسازی حضور داشتم. در آن هوای بارانی و شرایط منظمی که نیروی انتظامی فراهم کرده بود، بازی قشنگی از بازیکنان دیدیم. اما چند نکته باعث ناراحتی بود. یکی قضاوت نامناسب داور مسابقه که نهایت حق کشی و بی دقتی را از او شاهد بودیم و باید در جایگاه قانونی مورد بررسی قرار بگیرد. تماشاگران تراکتور با وجود همه این موضوعات نهایت آرامش و متانت را از خود نشان دادند. از طرفی دیگر رفتاری که عده ای از تماشاگرنما ها و کسانی که همیشه در استادیوم چهره نامناسبی از فوتبال را به نمایش می گذارند، دیروز هم تکرار شد و شعارهای زننده ای شنیده شد که فدراسیون باید درباره آن چاره اندیشی کند.

او افزود: ما نمایندگان و همینطور مسئولان باشگاه خیلی در تبریز درباره رفتار صحیح تماشاگران با هواداران تراکتور صحبت می کنیم اما به نظر می رسد چنین حساسیتی در تهران در مورد هواداران پرسپولیس وجود ندارد. شعارهایی که داده می شد، خیلی زشت و زننده بود. تراکتوری ها نهایت متانت را به خرج دادند و با وجود اینکه حقشان ضایع شده بود و داور خیلی چیزها را نادیده گرفته بود. من مطمئن هستم که اگر شرایط داوری برعکس بود و این مسائل برای پرسپولیس پیش آمده بود، طرفداران این تیم همه استادیوم را به هم می ریختند.

بیگی در مورد صحنه های داوری بازی گفت: گل مسلم تراکتور را داور قبول نکرد. شما خودتان را جای تماشاگران دو آتشه تراکتور بگذارید. ببینید چقدر خودشان را کنترل کردند که استادیوم را به هم نریزند. بعضی چیزها در فوتبال به وجود آمده که ما با همین التهاب ها آن را توجیه می کنیم. اما همین هواداران تراکتور با وجود آن اجحاف و حق کشی که انجام شده بود، آرامش داشتند. پیروزی حق تراکتور بود. کارشناسان بیایند و بگویند که صحنه گل تراکتور چه اتفاقی افتاد. شما خودتان را جای هواداری بگذارید که با عشق و علاقه زیر آن باران آمده بودند. این حرف های زشت و زننده ای هم که شنیده شد، واقعا سزاوار نبود.

این نماینده تبریز درباره پیگیری بازی های تراکتورسازی گفت: من بازی های شهر تبریز را معمولا شرکت می کنم و اتفاقا در بین مردم هم می نشینم که خیلی راحت است. در این فرصت از تراکتوری ها به خاطر متانتی که به خرج دادند، تشکر می کنم.

 

او در مورد ماجرای پرچم ژاپن بین طرفداران تراکتور گفت: من متوجه نشدم هدف و پیام این پرچم چه بود. شاید فقط به عنوان حفاظ باران مورد استفاده قرار گرفته بود.

وی درباره ارتباط آن پرچم با بازی پرسپولیس و کاشیما افزود: من که فوتبالی هم هستم، چنین پیامی دریافت نکردم. البته هرکس برداشت خودش را دارد.

 

بیگی پیرامون شانس تراکتورسازی برای کسب عنوان قهرمانی لیگ هم گفت: با تمام رفتارهای ناروایی که صورت می گیرد، تراکتور می تواند به جایگاه قهرمانی دست پیدا کند و انشاالله این فصل برای ما فصل خوبی خواهد بود. هواداران تراکتور استقبال فوق العاده ای از بازی های تیمشان می کنند و ما در هیچ جای کشور این صحنه ها را نمی بینیم.