به گزارش افکارنیوز،

فردا لیست 23 نفره تیم ملی ایران مشخص می‌شود و دیگر بازیکنان به ایران باز می‌گردند. اما دقایقی قبل نیز مشخص شد که سعید عزت اللهی اولین خط خورده تیم ملی خواهد بود چرا که به دلیل مصدومیت فعلا نمی تواند در میادین حاضر شود. مصدومیت عزت اللهی سبب شده تا گمانه زنی ها برای انتخاب هافبک دفاعی های تیم ملی به اوج برسد و بدون شک خودِ ملی پوشان نیز تا فردا اضطراب بسیار زیادی را تحمل خواهند کرد.

در فهرست کنونی تیم ملی امید ابراهیمی، احمد نوراللهی و علی کریمی هافبک دفاعی های تخصصی هستند. از این لیست می توان اطمینان داشت که ابراهیمی مسافر امارات خواهد بود چرا که هم در جام جهانی با تیم ملی و هم در لیگ قطر با الاهلی عملکرد خوبی داشته و شایستگی های خود را اثبات کرده است.

همچنین نگاهی به آخرین لیست 23 نفره تیم ملی که برای جام جهانی، نشان می دهد کی روش حداقل 2 هافبک دفاعی صرف در تیم خود خواهد داشت و از بازیکنانی نظیر احسان حاج صفی، مسعود شجاعی و روزبه چشمی نیز به عنوان بازیکنان دو پسته که توانایی بازی در این منطقه را دارند استفاد خواهد کرد.

حال اگر قرار باشد کی روش بار دیگر با 2 هافبک دفاعی تخصصی به جام ملت ها برود، به جز امید ابراهیمی باید از بین احمد نوراللهی و علی کریمی یکی را برگزیند و همچون جام جهانی با حضور مهره هایی چون مسعود شجاعی، احسان حاج صفی، روزبه چشمی و حتی کریم انصاری فرد خیالش را از این منطقه راحت کند.

بنابراین از بین دو هافبک دفاعی پرسپولیس و استقلال کی روش باید انتخاب سختی را انجام دهد. البته او می تواند هر دو را هم به جام ملت ها ببرد اما باتوجه به حضور چند بازیکن دو پسته بعید است چنین اتفاقی روی دهد. البته علی کریمی نیز با مصدومیت خفیفی روبرو می باشد و از آن طرف احمد نوراللهی نیز سابقه بازی در پست هافبک دفاعی، میانی، راست و چپ را دارد و این امتیاز ویژه ای برایش محسوب می شود.

 

باتوجه به این که تیم ملی ایران با 2 هافبک دفاعی در جام جهانی بازی کرد و احتمال استفاده از چنین سیستمی در جام ملت ها هم وجود دارد، این منطقه از زمین برای تیم ایران بسیار استراتژیک محسوب می شود و باید دید در نهایت انتخاب کارلوس کی روش کدام بازیکنان خواهد بود.