به گزارش افکارنیوز،

حسن روشن به تازگی در مراسم آشتی‌کنان با علی سامره شرکت کرد و به اختلافاتی که پیش از این در دوران مدیریت بهرام افشارزاده بین او و فوروارد اسبق استقلال به وجود آمده بود پایان داد. روشن در گفتگو با خبرورزشی درباره تیم ملی هم حرف زد. 
* مگر با سامره قهر بودید که آشتی کردید؟
در دوران افشارزاده حرف‌هایی زدم که علی سامره و بهرام افشارزاده از من شکایت کردند. به همین خاطر قاضی پرونده مرا به دادگاه احضار کرد ولی وقتی ادله‌ام را به دادگاه ارائه کردم ماجرا برعکس شد، پس از آن هم آقایان یک سال دنبال پرونده را گرفتند که در نهایت مشخص شد من اشتباه نکرده بودم. در مراسم آشتی‌کنان به علی سامره گفتم به خودت بد کردی. 
* حالا شما بابت این موضوع، اعاده حیثیت کرده‌اید؟
قاضی پرونده جناب آقای قاسم زاده خیلی به ما محبت کرد و از ما خواست این موضوع را درون خانواده استقلال حل و فصل کنیم، به همین خاطر پیگیری نمی‌کنم. البته موضوع مرگ ایرج (دانایی‌فرد) هم در این باره دخیل بود و وقتی دیدم زندگی چقدر بی‌ارزش است گفتم به جای اعاده حیثیت و این مسائل با گذشت کردن خاطره خوبی از خودم برای علی سامره بر جای بگذارم. 
* بهرام افشارزاده چطور؟
شکایتی از او هم ندارم البته او از خانواده استقلال نیست که به این دلیل این کار را کرده باشم. اتفاقاً این آقا مدیر لایقی برای استقلال نبود. 
* منصوریان چه نقشی در این آشتی‌کنان داشت؟
علیرضا پسر با معرفتی است و او را خیلی دوست دارم. وقتی منصوریان از من خواست بروم، رفتم. 
* با بازگشت جپاروف مشکلات استقلال برطرف می‌شود؟
با یک گل بهار نمی‌شود، این را به فتحی که در ختم ایرج دیدمش هم گفتم. به او گفتم یک نیم‌فصل با او ببندید اگر خوب بود آخر فصل برای فصل بعد هم تمدیدش کنید. اتفاقاً وقتی هم که جپاروف را آوردند باید کم‌کم او را به زمین بفرستند تا تیم به هم نریزد. 
* درباره تیم ملی حرف نمی‌زنید؟
شنیدم کی‌روش گفته رسیدن به جمع چهار تیم برای ایران رؤیاست!
* شاید منظورش دوری ۱۵ ساله تیم ملی از جمع ۴ تیم نهایی از سال ۲۰۰۴ تا امروز بوده است؟
چیزی که او و تیم ملی امروز دنبالش هستند را ما در سال‌های ۱۹۶۸، ۷۲ و ۷۶ سه دوره پیاپی به دست آوردیم. کی‌روش فکر می‌کند خیلی زرنگ است. قبل از جام جهانی ۲۰۱۴ می‌گفت اگر یک مساوی در گروه بگیرد برد کرده تا شکست یک بر صفر به آرژانتین برد به حساب بیاید. الان هم که سختی کار را دیده ترسیده و این بازی را به راه انداخته که اگر تا نیمه‌نهایی رفت و به فینال نرسید بگوید کار بزرگی کرده است. 
* می‌دانید کی‌روش می‌خواهد بعد از جام ملت‌ها برود؟
یک نفر باید دهان این مربی بی‌ادب را ببندد. اگر او را ببینم از او می‌پرسم فرانک اوفارل را می‌شناسد؟ به او می‌گویم تیمی که تو مربی دومش بودی (منچستریونایتد) اوفارل سرمربی اش بوده! اگر تو با بازیکن‌سالاری مبارزه کردی و مهدی رحمتی را کنار گذاشتی اوفارل «جورج بست» را کنار گذاشت. شما در این ۸ سال کدام مربی ایرانی را کنار دستت پرورش دادی؟ در حالی که اوفارل حشمت مهاجرانی و محمود یاوری را کنار دستش گذاشت و این‌قدر فوتبال به آن‌ها یاد داد که بعد از رفتنش مهاجرانی یک قهرمانی آسیا، یک صعود به جام جهانی و یک صعود به المپیک را برای ایران به ارمغان آورد. اگر شما ۸ سال است اینجایی ولی اوفارل در ۲ سال این کار‌ها را کرد. شما در این ۸ سال کدام مربی را تحویل دادی؟ اوفارل هر دو ماه یک بار با مربیان باشگاهی جلسه می‌گذاشت و با همه حرف می‌زد، رابطه تو با مربیان لیگی چطور است؟ اوفارل در سال ۲ ماه مرخصی بود و ۱۰ ماه با تیم ملی کار می‌کرد ولی شما چقدر در ایرانی؟ فقط این را بگوید که اوفارل را می‌شناسد یا نه؟