به گزارش افکارنیوز،

رضا افتخاری مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در حاشیه نشست هم‌اندیشی خصوصی‌سازی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، درباره شرایط تیم فوتبال استقلال اظهار کرد: به نظرم سرمربی تیم باید زمان بیشتری برای تیم بگذارد. استقلال بازیکنان خوبی جذب کرده است و اکثر بازیکنان عضو تیم ملی هستند. حتی جوانانی هم که در زمان ما به تیم اضافه شدند، آینده‌دار هستند و باید بیشتر بازی کنند. من به آینده این تیم خوش‌بین هستم و امیدوارم که  شفر بتواند یک تیم خوب را برای ادامه مسابقات آماده کند.

من  به فتحی گفتم که با گرو و نیومایر قرارداد نبندد 

او درباره جذب گرو و نیومایر بیان کرد: من زمانی که به ترکیه رفتم این دو بازیکن را شرمن، دلال معروف آورده بود و من به او گفتم که به هیچ وجه این دو بازیکن را نمی‌خواهم، چون در حد استقلال نیستند. بعد از اینکه از باشگاه رفتم به فتحی توصیه کردم که مراقب باشید و با این دو بازیکن قرارداد نبندید، اما فشار هواداران برای جذب بازیکن خارجی باعث شد که باشگاه این دو بازیکن قرارداد ببندد. من پیش‌بینی می‌کردم که گرو و نیومایر بازیکنان خوبی نباشند چرا که از آنها شناخت داشتم. یک سال دنبال این بودند که این بازیکنان را به استقلال بیاورند، اما من زیر بار نرفتم.

افتخاری درباره  اینکه آیا باشگاه استقلال باز هم به دنبال جذب بازیکن خارجی است، گفت: این سؤال را باید از مدیران باشگاه پرسید. من اطلاعی ندارم و نمی‌دانم چه تصمیمی می گیرند.

یک قرارداد بیاورند که بازیکن مصدوم جذب کرده باشم 

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال درباره این موضوع که مدیران باشگاه در پی جذب مجدد جپاروف هستند، تصریح کرد: متأسفانه بازیکنانی که از استقلال رفتند 60 درصد دلیل رفتن‌شان به خاطر دلال‌ها بود و خودشان خیلی نقش نداشتند. جپاروف را هم دلالان از استقلال جدا کردند. وقتی بازیکن با شخصی به عنوان مدیربرنامه که من اسمش را دلال می گذارم قرارداد می‌بندد، اختیارش را به او می‌دهد و ما هم نمی‌توانیم کاری کنیم. وقتی من با این بازیکنان وارد مذاکره می‌شدم دلال‌ها می‌گفتند که شرایط ما این است، مدت و مبلغ قرارداد به این صورت است و از طرف باشگاه چه تصمیمی می‌توانستیم بگیریم. ما ساعت‌ها با این افراد بحث می‌کردیم و بعد از آن قرارداد‌هایی هم که بستیم بسیار خوب بود. البته بعدها گفته شد که ما یک عده بازیکن مصدوم به تیم آوردیم. یک قرارداد بیاورند که من بازیکن مصدوم جذب کرده باشم. قرارداد جباری برای گذشته بود و قرارداد آقاخان و تیموری را هم برای فصل جدید من امضا نکردم. 

او در پایان خاطر نشان کرد: من معتقدم که اکنون زمان جذب جپاروف نیست و باید آذری بازی کند. به هر حال باید هوادار تحمل کند و به او بازی بدهند. من قول می‌دهم اگر به آذری میدان بدهند مثل جپاروف می شود.