به گزارش افکارنیوز،

شایان مصلح در مورد شرایط خود در زمان تعطیلات گفت: «فرصت تعطیلات لیگ استرس همه بازیکنان را کم می‌کند. در طول فصل فشار زیادی را تحمل کردیم به خصوص در لیگ قهرمانان آسیا که هم بازیکنان کمی داشتیم و هم می‌خواستیم نتیجه بگیریم.»

این بازیکن اضافه کرد: «نیم فصل اول هر چه بود، تمام شد و حالا باید به فکر آینده باشیم. ما به همراه پدیده مشهد و سپاهان اصفهان در صدرجدول هستیم و می‌دانیم که استقلال و تراکتورسازی تبریز هم می‌خواهند برای کسب قهرمانی، نقشه بکشند. از این رو کارمان سخت است، ولی نشان دادیم علاقه خاصی به انجام کار‌های سخت داریم.»

مصلح افزود: «پرسپولیس با سبک و سیاق خودش فوتبال بازی می‌کند. ما توانایی ثبت نتایج بزرگ را داریم. بازیکنان تیم مان با غیرت و تعصب خاصی در زمین حضور پیدا می‌کنند و برانکو هم یک پرسپولیس جدید و تاریخ ساز را به وجود آورده است. هواداران نیز به صورت کامل از تیم مان حمایت می‌کنند و خدا هم کمک می‌کند تا با سرعت بیشتری پیش برویم و به دنبال قهرمانی باشیم. انشالله در این فصل هم قهرمان خواهیم شد هر چند تاکید می‌کنم با وجود رقبای قدرتمندی که داریم، کارمان واقعا دشوار است.» 

این بازیکن که شایعه جدایی اش از جمع سرخپوشان هم مطرح شده، در نهایت گفت: «همیشه یکسری هستند که در بین شایعات می‌گویند شایان مصلح از پرسپولیس جدا می‌شود، اما من قرارداد دارم و تا پایان مدت قراردادم در این تیم می‌مانم.»