به گزارش افکارنیوز،

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در جریان اردوی تمرینی بازیکنان تیم ملی در کشور میزبان جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ گفت: با تمام مشکلاتی که در فرودگاه کشور امارات متحده عربی برایمان پیش آمد اما هواپیمای ما آماده پریدن است.همانطور که گفتم هواپیمای ما (استعاره از تیم ملی فوتبال ایران ) آماده پرواز در مسابقات جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ است.

تمرکز تیم ملی روی دیدار برابر یمن است

کی روش ادامه داد: همه تمرکز تیم ملی فوتبال ایران برای بازی با یمن است. تیم ملی یمن جنگجو است و چیزی برای از دست دادن در این رقابت ها ندارد اما ما آماده دیدار برابر این تیم هستیم. مسیر طولانی و بلندی در انتظار ما است، اما امیدواریم که کار ما کوتاه نبوده و می خواهیم دیدار های خوبی را اینجا داشته باشیم.

باید قدم های محکمی برداریم تا مسیر طولانی را بپیماییم

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان توضیح داد: آغاز فعالیت ما در رقابت های جام ملت های آسیا اهمیتی ندارد اما ما در تلاش هستیم تا پایان خوبی در این رقابت ها رقم بزنیم. ما نمی توانیم بدون آنکه قدم های محکمی را برداریم مسیر طولانی را بپیماییم و به همین دلیل قدم هایمان در مسیر مسابقات محکم خواهد بود و همچنین اگر به دامنه کوه نرویم بی شک به قله نخواهیم رسید. ما با پستی ها و بلندی هایی روبه رو هستیم اما باید آن ها را از پیش روی خود برداریم.

قانون ما قول کمتر و دست آوردی بیشتر خواهد بود

کی روش خطاب به کسانی که درخواست قهرمانی تیم ملی فوتبال کشورمان در مسابقات جام ملت های آسیا ۲۰۱۹  را دارند، گفت: بی شک برای افرادی که در خانه نشسته اند و این حرف ها را می زنند کار آسان خواهد بود، اما برای ما بدین صورت نیست. ما تمام تمرکز خود را روی دیدار اولمان خواهیم گذاشت و باید دیدار به دیدار تفکر خود را پیاده کنیم. در 5 سال گذشته تیم ملی فوتبال ایران اعتبار و شناس خوبی را نسبت به سایر تیم ها کسب کرده اما این دلیل آن نخواهد شد تا جام را کسب کنیم. برای کسب جام باید دیدار های خوبی را رقم بزنیم و برای این کار نیز باید سعی کنیم در همه دیدارها عملکرد خوبی داشته باشیم. جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ را به یادآورید.کدام یک از پنج تیم برتر جام جهانی در رنکینگ بالایی قرار داشتند؟ به دنبال همین موضوع می گویم که رنکینگ بالا جایگاه را برای هیچ تیمی ضمانت نخواهد کرد. قانون ما نیز این خواهد بود که کمتر قول داده و بیشتر عمل خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان همچنین درباره دعوت علی دایی و مهدی مهدوی کیا به امارات برای حضور در جام ملت های آسیا گفت: حالا زمان اتحاد و همدلی است. در امارات هیچ رنگ و هیچ باشگاهی را نداریم و تنها صحبت از تیم ملی فوتبال ایران است. علی دایی همیشه هوادار اول تیم ملی بوده و اینبار نیز او با پیراهن شماره یک در استادیوم در کنار ما خواهد بود. امیدوارم کریم باقری، جواد نکونام، فرهاد مجیدی، سید جلال حسینی و علی کریمی و همچنین بسیاری از یارهای ما با پیراهن شماره ۱۲ در کنار ما باشند.