به گزارش افکارنیوز،

در چارچوب هفته بیست و یکم لیگ برتر جزیره و در حساس‌ترین مصاف سال 2019 از ساعت 23 و30 دقیقه منچستر سیتی و لیورپول دو مدعی اصلی قهرمانی در ورزشگاه اتحاد به مصاف هم رفتند.

من سیتی برای بازگشت به رتبه دوم و لیورپول برای ایجاد فاصله با رقبا در صدر به 3 امتیاز حساس این بازی نیاز مبرمی داشتند در نهایت مصاف شاگردان پپ گواردیولا و یورگن کلوپ با نتیجه  2 بر یک به سود سیتی‌زن‌ها خاتمه یافت تا این اولین شکست فصل لیورپول در سال نو میلادی جدید رقم بخورد.

برای من‌سیتی آگوئرو 40 و سانه 72 و برای لیورپول فیرمینو 79 گلزنی کردند.

جدال دو تیم بسیار نفس‌گیر و پرحرارت آغاز و شاگردان پپ تا دقیقه 40 و گلی که آگوئرو وارد دروازه لیورپول کرد حاکم توپ و میدان بودند.هر دو تیم پرس در زمین حریف را با حضور 6 بازیکن در دستور کار داشتند و به همین دلیل ضریب خطاهای بازیکنان در زمین خودی بالا رفته بود.

لیورپول پس از گل من سیتی با پاس‌های کوتاه و تعویض منطقه بازی سعی در مالکیت توپ داشت که در نیمه اول موفق عمل نکرد. با آغاز نیمه دوم فشار خط حمله آنفیلدی‌ها روی منطقه‌ای که کمپانی بازی می‌کرد زیاد شد و در نهایت پس از چند بار تکرار بلاخره شاگردان کلوپ در دقیقه 64 گل تساوی را به ثمر رساندند.

پس از این پپ با تعویض سیلوا و حضور گوندوغان و همکاری وی با فرناندینیو حملات لیورپول را مختل کردند وروی یک ضد حمله برق‌آسا پس از چند موقعیت سوزی بالاخره روی زیرکی سانه گل دوم را به دست آوردند.

برخلاف انتظارات اینبار پپ هیچ ریسکی در خط حمله نکرد و با تعویض‌هایی در خط دفاع نتیجه را نگه داشت.روالی که کمتر در دستور کار پپ قرار دارد.حضور اوتامندی و واکر بیانگر این موضوع است.

در جدول لیگ برتر انگلیس لیورپول با 54 امتیاز در صدر و من‌سیتی با 50 امتیاز در مکان دوم قرار دارد.