به گزارش افکارنیوز،

در ۲۴ ساعت گذشته این سؤال درباره خرید جدید استقلال بار‌ها در رسانه‌ها مطرح شده که کادر مدیریتی این باشگاه در چه شرایطی با آیاندا پاتوسی قرارداد امضا کرده است در حالی که او نتوانسته شروط فدراسیون فوتبال و سازمان لیگش را احراز کند! 

روز گذشته فریبرز محمودزاده، مسئول کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ درباره این بازیکن اعلام کرده بود برای سازمان لیگ، ۲ مسئله مهم است، نه تنها در مورد پاتوسی بلکه در مورد همه بازیکنان خارجی شرایط به همین شکل است که روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال، شرایط حضور این بازیکن را تأیید کند که آیا او شامل بند‌های قانونی حضور در لیگ ایران می‌شود یا خیر. 

در این باره عنوان شده بود که آیا پاتوسی ظرف دو سال گذشته بازی ملی داشته یا نه که مسئولان باشگاه استقلال اعلام کردند این بازیکن به اردوی تیم ملی در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه دعوت شده بود. شرط دیگر این بود که پاتوسی حداقل ظرف دو سال گذشته در یک تیم سطح اول اروپا بازی کرده باشد!

یکی از مسئولان سازمان لیگ با اشاره به اینکه لیگ بلژیک و تیم لوکرن آن کشور (تیم اسبق پاتوسی) در سطح اول اوپا محسوب نمی‌شود بنابراین باید به موضوع بازی ملی اش پرداخته شود که به واسطه نیمکت‌نشینی این بازیکن در مقدماتی جام جهانی و اردوی تیم ملی آفریقای جنوبی این موضوع حل و فصل شد. با بالا گرفتن این جار و جنجال‌های رسانه‌ای پیرامون این بازیکن، هواداران استقلال با تحقیق درباره گادوین منشا به سوابق بین‌المللی این بازیکن پرداخته و عصر روز گذشته به شدت به این موضوع معترض شدند که اگر این‌قدر به بازیکن مد نظر استقلال گیرداده‌اند آیا وقتی پرسپولیس می‌خواست منشا را از پیکان جذب کند این همه سختگیری داشتند؟

گادوین منشا حتی یک بار هم به اردوی تیم ملی کشورش که نیجریه باشد دعوت نشده و پیش از اینکه به ایران بیاید در کشور مالت (دو فصل) توپ زده که هرگز با معیار‌های سازمان لیگ همخوانی ندارد. قبل از آن نیز در فصل ۱۵-۲۰۱۴ در لالیگای B (دسته دوم اسپانیا) برای تیم «کامپوستلا» توپ زده است. استقلالی‌ها که از این دوگانگی رفتار با تیم‌شان و پرسپولیس به شدت شاکی بودند می‌گفتند چرا این بازیکن بدون یک سابقه ملی و بازی در سطح اول اروپا بدون مشکل به پرسپولیس رفته و کارت بازی اش صادر شده ولی بازیکنی که تا دو سال پیش در بلژیک و اروپا بوده و سابقه بازی و گل ملی در آفریقای جنوبی هم دارد را این زیر سؤال می‌برند؟