به گزارش افکارنیوز،
 "احمدریاض طالب "در حاشیه بازدید از کمپ تیم ملی فوتبال ایران، دیدار‌ها و نشست‌های مختلف با مسئولان ورزش کشورمان گفت: ما توانستیم در این نشست‌ها و بازدید‌ها از تجارب ارزنده ورزش ایران که پیشرفت زیادی داشته، استفاده کنیم.

اخبار ورزشی_ طالب در پاسخ به سوالی درباره نارضایتی برخی از کشور‌ها از ارتباط خوب ایران و عراق گفت: عراق کشور مستقلی است و دنباله رو هیچ کشوری نیست و دیدگاه مستقلی دارد و به همه کشور‌ها احترام می‌گذارد.

وزیر جوانان و ورزش عراق که در حاشیه بازدید‌های در بازی هندبال در اصفهان، فوتسال در تهران و چوگان در کرج مشارکت داشت، اظهار داشت: من در همه رشته‌ها به جز ژیمناستیک دستی بر آتش دارم و به نوعی می توانم بازی کنم.

وزیر جوانان و ورزش عراق پیشرفت‌های ورزش ایران را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: ایران در ورزش و به ویژه در فوتبال پیشرفت‌های زیادی داشته و ما نیاز داریم با بهره گیری از این پیشرفت‌ها، خودمان را هم به این سطح از پیشرفت برسانیم.

طالب ادامه داد: از فدراسیون فوتبال ایران بسیار ممنونم که تمام در‌ها را به روی ما گشود تا بتوانیم از امکانات آن‌ها استفاده کنیم تا ورزش عراق هم بدرخشد.

وزیر جوانان و ورزش عراق ارتباط بین وزارت متبوع خود و ایران را بسیار خوب توصیف کرد و اظهار داشت: ارتباط بین ایران و عراق در ورزش و امور جوانان قطع شدنی نیست و ما تلاش می‌کنیم که این ارتباط و تعامل مناسب ادامه یابد.