رضا غیاثی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد نحوه قضاوت داوران کره ای در دیدار پرسپولیس و الهلال عربستان اظهار داشت: مینهولی اگرچه در دقیقه ۴۴ با قاطعیت یک پنالتی به سود پرسپولیس اعلام و کاپیتان النصر را به دلیل اینکه با خطای هند مانع یک گل واضح شد اخراج کرد اما باید گفت کمک داوران کره ای در این بازی در اعلام افسایت اشتباهات تأثیرگذاری داشتند.

وی ادامه داد: کمک داور اول هوانگ یول هون سه بار به اشتباه به ضرر پرسپولیس آفسایت اعلام کرد و شانس گلزنی از مهاجمان پرسپولیس گرفت.

سونگ کیم کمک داور دوم نیز مرتکب چنین اشتباهاتی شد. اگر این دو کمک داور پرچم‌های تأثیرگذاری نمی‌زدند با حدس و گمان می‌توان گفت پرسپولیس می‌توانست با سه گل الهلال را شکست دهد.

غیاثی تصریح کرد: کارگردان تلویزیون عربستان نیز که اشتباهات کمک داوران را به سود الهلال می‌دید از تکرار صحنه ها خودداری کرد امیدوارم حسین غضنفری ناظر داوری کویتی که ایرانی‌الاصل است و سابقه قضاوت در جام جهانی را هم دارد و از بهترین مدرسان و ناظران AFC است اشتباهات کمک داوران را به AFC گزارش کند. اما من از شما و کارشناسان داوری می پرسم اگر کمک داوران ایرانی چنین اشتباهاتی را در لیگ برتر مرتکب می‌شدند ما چه بر سر آنها می آوردیم.

غیاثی درمورد انتخابات فدراسیون فوتبال و جدایی مهدی تاج رئیس کمیته داوران اظهار داشت: تاج در طول زمان ریاستش زحمات زیادی برای کمیته داوران کشید. ایشان با هماهنگی کفاشیان بدهی‌های معوقه فدراسیون به داوران را سرو سامان داد. میزان حق‌الزحمه داوران، ناظران داوری و نماینده فدراسیون‌ها را افزایش داد و با رایزنی فراوان با کفاشیان و عزیزمحمدی و بهروان توانست افزایش چشمگیری در دستمزد داوران داشته باشد. همچنین ساختار کمیته داوران را بر اساس اساسنامه فیفا که در دو مجموعه کمیته و دپارتمان داوری است پایه ریزی کرد.

وی افزود: فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران ناگزیر است برابر بندهای!، ۲،۳ ماده ۴ نحوه سازماندهی کمیته داوران فدراسیون‌های عضو فیفا(اساسنامه کمیته داواران فدراسیون‌های عضو) یکی از اعضای هیئت رئبیسه را به عنوان رئیس کمیته داوران منصوب کند.

غیاثی تاکید کرد: این مقررات در تاریخ اول آوریل ۲۰۱۱ برابر ۱۲ فروردین ۱۳۹۰ به استناد بند ۲ ماده ۲۴ همان مقررات برای کشورهای عضو فیفا اجباری است. اینکه ترکیب اعضای کمیته داوران را مشخص کند. این دستور العمل دستورالعمل در تاریخ ۱۹ مارچ ۲۰۱۰ برابر با ۲۹ اسفند ۸۹ به تصویب هیئت رئیسه فیفا رسیده است.