به گزارش افکارنیوز،

افشین داوری، سرپرست فدراسیون والیبال در مورد ارسال نامه از فدراسیون ایران به فرانسه برای حاضر نشدن علی شفیعی در یکی از باشگاه‌های این کشور به دلیل شرایط خاص در ایران گفت:  چنین نامه‌ای وجود ندارد که بخواهیم در مورد آن صحبت کنیم. باید از کسی که مصاحبه و چنین صحبت‌هایی را مطرح کرده، این سوالات را بپرسید و بخواهید که مدارک و مستنداتش را ارائه کند. بخش بین‌الملل ما کار‌های مربوط به قراداد‌ها را در سیستم اداری انجام می‌دهد و همه چیز آن مشخص است. اگر نامه‌ای هم بوده خارج از سیستم اداری و خارج از ایران ارسال شده است. البته کمیته انضباطی در حال بررسی این ماجرا است. وظیفه ما نیست که این موضوع را پیگیری کنیم، زیرا دستگاه‌های مربوطه در حال پیگیری آن هستند. برخی از صحبت‌های مطرح شده در آن نامه ورزشی نبود و به مسائل بین‌المللی ارتباط داشت.

اخبار ورزشی_ داوری درباره برگزاری انتخابات فدراسیون والیبال، تصریح کرد: من هنوز استعفا نکرده‌ام اما اگر بخواهم در انتخابات ثبت نام کنم قطعا استعفا خواهم داد. تا ۲۴ شهریور فرصت داریم تا درباره انتخابات تصمیم‌گیری کنیم. به اعتقاد من اگر داورزنی باز گردد  مسلما بیش از همه می‌تواند به والیبال کمک کند.

او در واکنش به صحبت‌هایی که مبنی بر حضور او در فدراسیون دوومیدانی مطرح شده، گفت: این حرف‌ها را باور نکنید. من هنوز به این موضوع فکر نکردم و ثبت نامی هم انجام نداده ام.

داوری در خصوص وضعیت نامشخص تیم ملی بانوان برای حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک اظهار داشت: ما هر کاری از دستمان برآید انجام می‌دهیم و بین بانوان و آقایان تبعیض قائل نمی‌شویم. کادر فنی هر تصمیمی بگیرد ما از آن حمایت می‌کنیم و همان کار را انجام می‌دهیم. ما هیچ قولی برای قهرمانی یا کسب سهمیه المپیک نمی‌دهیم، اما تلاش می‌کنیم بهترین شرایط برای والیبال ایجاد شود، چرا که این رشته تیمی مورد توجه مردم است. کادر فنی هر تصمیمی بگیرد از آن حمایت خواهیم کرد.