به گزارش افکارنیوز،

 تمرینات تیم ملی بوکس برای انتخابی المپیک هفته آینده استارت می‌خورد. علیرضا استکی سرمربی تیم ملی با اشاره به شروع اردو‌ها می‌گوید: «تمرینات تیم ملی از ۱۵ مهر ماه با حضور ۲۱ بوکسور درمجموعه ورزشی انقلاب استارت می‌خورد و در اردو‌ها با دیدار‌های تدارکاتی بوکسور‌های نا آماده حذف و مدعیان تازه نفس جایگزین می‌شوند.»

اخبار ورزشی-او به اردو‌های برون مرزی اشاره می‌کند: «بوکسور‌ها برای محک تا قبل از مسابقات انتخابی المپیک در چند تورنمنت بین المللی شرکت می‌کنند. مسابقه چین یکی از تورنمنت‌ها است که می‌خواهیم اردونشینان را برای آن‌ها آماده کنیم.»

سرمربی تیم ملی تعداد سهمیه‌ها را پیش بینی نمی‌کند: «پیش‌بینی سهمیه بوکس کار بسیار سختی است، اما درپایان دو مسابقه انتخابی چین و فرانسه کارشناسان بوکس می‌توانند عملکرد من و دستیارانم را ارزیابی کنند.»

استکی از برگشت بوکسور‌های قدیمی استقبال می‌کند: «در‌ تیم ملی روی همه مدعیان باز است. باید از همه بضاعت بوکس ایران استفاده کنیم. امید احمدی صفا در سبک وزن خیلی به درد تیم ملی می‌خورد، اسماعیل ارمشی این روز‌ها دربوکس ترکیه عالی بازی می‌کند، سالارغلامی درلیگ آمریکای شمالی خیلی پیشرفت کرده و فروتن گل‌آرا و سجاد محرابی هم جزو باتجربه‌هایی هستند که می‌توان روی آن‌ها حساب کرد، مشروط بر اینکه در انتخابی تیم ملی برابر رقبایشان برنده باشند. این اطمینان را به خانواده بوکس می‌دهم که هیچ بوکسوری بدون انتخابی درتیم ملی فیکس نمی‌شود.»

او از خلاء سنگین وزن‌ها می‌گوید: «در بعضی از اوزان خلاء داریم که باید با جا به جایی بوکسور‌ها این مشکل برطرف شود. اگرسالار غلامی که حالا در لیگ حرفه‌ای کانادا بازی می‌کند وزنش را بالا ببرد، می‌تواند در سنگین وزن به تیم ملی کمک کند. البته باید ببینیم برنامه مسابقاتش درلیگ کانادا چطور است و چه زمانی می‌تواند درانتخابی‌ها شرکت کند.»