به گزارش افکارنیوز،
مهاجم ۱۹۴ سانتی‌متری و سیه‌چرده مالیایی استقلال پس از مصدومیتی که در مسجد سلیمان به آن دچار شد مدتی از میادین دور بود و سپس ایران را ترک کرد و پس از حدود ۲ هفته به تهران برگشت. او که در دیدار زیبا و تماشایی تیمش برابر تراکتور نمایشی فوق العاده با زدن سه گل داشت پیش از این تنها یک بار موفق به تکرار چنین اتفاقی شده بود.
اخبار ورزشی-در فصل ۱۴-۲۰۱۳ زمانی که او در لیگ فرانسه توپ می‌زد اولین بار طعم هت‌تریک را چشید. شیخ دیاباته در دیدار تیمش (بوردو) مقابل «گنگام» که حالا در لیگ دو فرانسه حضور دارد در دیداری که در پایان با نتیجه ۵ بر یک به سود یاران شیخ به پایان رسید هر سه گل اول تیمش را در کمتر از ۲۰ دقیقه به ثمر رساند و بوردو را ۳ بر صفر جلو انداخت.
جالب اینکه او در آن دیدار هم مانند بازی با تراکتور سه گل اول تیمش را به ثمر رسانده بود! مسابقه‌ای که در تاریخ ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ برگزار شد تا دیاباته پس از ۵ سال و ۶ ماه و ۱۲ روز، برای دومین بار هت‌تریک کند.

دومین هت‌تریک عمر دیاباته!


جالب‌تر اینکه در همان ایام و در لیگ برتر سیزدهم کشورمان و در هفته پایانی، تیم استقلال در خانه میزبان همین تراکتور بود. دیداری که در پایان با نتیجه ۳ بر یک به سود مهمان تبریزی به پایان رسید. فرشاد احمد‌زاده، محمد نصرتی و کریم انصاری‌فرد هر سه گل تراکتور را زده و تک‌گل استقلال را حنیف عمران زاده به ثمر رساند. در آن فصل امیر قلعه‌نویی سرمربی استقلال بود و تونی اولیویرا هدایت تبریزی‌ها را بر عهده داشت. استقلال در آن فصل با همان باخت پنجم شده و سهمیه لیگ قهرمانان ۲۰۱۵ را از دست داد.