به گزارش افکارنیوز،

مهدی علی‌نژاد در پاسخ به این‌که آیا لغو اردو‌های خارجی نیم فصل سه تیم فوتبال پرسپولیس، سپاهان و شهر خودرو به دلیل الزام سازمان بارزسی به منزله‌ی لغو اردو‌های خارجی و تدارکاتی ورزشی در همه رشته‌ها است؟ اظهارکرد: در ابتدای امر باید بگویم سیاست وزارت ورزش و جوانان این است که در شرایط اقتصادی خاص موجود صرفا در مواردی که ضرورت وجود دارد اعزام صورت گیرد که این نگاه در ارتباط با مسابقات و یا برگزاری اردو‌های خارجی است که در مورد این مساله طی سال جاری سختگیری‌های خاصی مدنظر قرار گرفته است.

اخبار ورزشیوی ادامه داد: در مورد باشگاه‌های فوتبال مباحث مختلفی مطرح بوده و آن‌ها قصد داشتند که اردو‌های نیم فصل خود را در خارج از کشور چه به منظور انجام تمرینات و چه به منظور دیدار دوستانه برگزار کند، چرا که این امکان فراهم نبود که همزمان شاهد برپایی کمپ زمستانی در نقاط مختلف کشور به واسطه شرایط آب و هوایی باشیم و به همین دلیل نیز وزارت ورزش و جوانان موافقت کرد که چند تیم باشگاهی فوتبال خارج از کشور اردو داشته باشند.

سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به این‌که بنا بر اطلاعات کسب شده سازمان بازرسی در تماسی با مدیران عامل باشگاه‌های فوتبال که قصد داشتند خارج از کشور اردوی آماده‌سازی نیم فصل داشته باشند اعلام کرده است که با توجه به شرایط اقتصادی به صرفه است که این اردو‌ها در داخل ایران برگزار شود، اظهار کرد: حسب صحبت‌هایی که صورت گرفته است اجباری در کار نبوده و سازمان بازرسی توصیه کرده بهتر است چنین اقدامی مدنظر قرار گیرد.

علی‌نژاد ادامه داد: بنابراین ترجیح مدیران باشگاه‌ها این بود که اردو‌های خارجی خود را لغو کنند، اما این مجوز از سوی وزارت ورزش و جوانان داده شده بود که اردو‌های خود را خارج از ایران برگزار کنند، علاوه بر این نظر سازمان بازرسی هم این نبوده است که نامه جدیدی بزند و منع قطعی کند، چرا که در اطلاعیه منتشر شده از سوی این سازمان اشاره شده بود که این مساله پیشنهاد و توصیه شده که اردو‌های خارجی لغو شود و در نهایت جمع‌بندی به تشخیص مدیرعاملان صورت گرفت و قرار بر این شد که اردو‌ها در داخل کشور برپا شود.

وی با بیان این‌که رویه کلی وزارت ورزش و جوانان و شورای برون‌مرزی این است که با سفر‌هایی که ضروری نیست مخالفت شود، عنوان کرد: شرایط اقتصادی کشور خاص است و باید از خروج ارز جلوگیری کنیم.

سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در مورد ورزشکارانی که در حال کسب سهمیه المپیک هستند و نیز آن‌هایی که سهمیه المپیک کسب کرده‌اند نیز اعلام کرد: اردوی ورزشکارانی که در حال کسب سهمیه المپیک هستند و یا خود را برای حضور قدرت در المپیک ۲۰۲۰ توکیو آماده می‌کنند مجوز مربوطه به منظور برپایی اردو در خارج از کشور صادر می‌شود و نگاه ما به این اردو‌ها به گونه‌ای است که به المپیکی‌ها این فضا داده شود تا اردو‌های آماده‌سازی خود را به بهترین شکل ممکن سپری کنند.

علی‌نژاد در پایان خاطر نشان کرد: ضرورت‌های برپایی اردو‌های خارج از کشور در شورای برون‌مرزی بررسی می‌شود و بار‌ها از فدراسیون ها خواسته‌ایم که شرایط خاص کشور را مدنظر قرار دهند و کمک کنند تا کمترین فشار ارزی به کشور وارد شود.

تیم‌های فوتبال پرسپولیس، سپاهان و شهر خودرو که موفق به کسب سهمیه به منظور حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا شده‌اند قصد داشتند به ترتیب اردو‌های نیم فصل خود را در کشور‌های قطر، ترکیه و امارات برگزار کنند که با توجه به مسائل پیش آمده و نظر سازمان بازرسی با برپایی این اردو‌ها لغو و قرار شده است تا تمرینات آن‌ها در داخل کشور دنبال شود.