به گزارش افکارنیوز،

محسن بیاتی‌نیا در مورد دیدار فردا شب پرسپولیس مقابل الشارجه در هفته دوم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: متأسفانه پرسپولیس بازی اول خود را واگذار کرد، اگرچه من اعتقاد دارم شرایط الدحیل از هر نظر بسیار بهتر از پرسپولیس بود، اما با این حال نماینده کشورمان در نیمه دوم توانست حریف قدرش را تحت فشار گذاشته و موقعیت‌هایی را هم روی دروازه این تیم خلق کند.

اخبار ورزشی- وی افزود: در مورد پرسپولیس دو نکته حائز اهمیت است. اول اینکه این تیم در خط هافبک باید منسجم‌تر باشد و بازیکنانش بهتر باید در خط میانی همدیگر را پیدا کنند. این امر کمک می‌کند که پرسپولیس بهتر بتواند موقعیت‌سازی کند. مورد دیگر بحث هماهنگی زوج خط حمله نماینده خوب کشورمان است. زمانی علی علیپور و گادوین منشا زوج خیلی خوب و قوی را تشکیل داده بودند که با همکاری‌های خود گل‌های بسیار حساسی را در بازی‌های مهم آسیایی به ثمر رساندند. در حال حاضر این مسئله را در پرسپولیس نمی‌بینیم و دو نفر جلو در پرسپولیس خیلی سخت یکدیگر را در زمین پیدا می‌کنند. طبیعی است که علیپور با استوکس و اوساگونا بازی‌های زیادی را انجام نداده و نیاز به زمان دارند تا هماهنگ شوند. قطعاً یحیی گل‌محمدی با هوش بالایی که دارد با تمرینات خوب نفرات خط هافبک و حمله‌اش را به انسجام لازم خواهد رساند.

بیاتی‌نیا با تأکید بر اینکه پرسپولیس با کمبود مهره بازی‌ساز در زمین مواجه است، عنوان کرد: زمانی فرشاد احمدزاده و محسن مسلمان در خط میانی پرسپولیس با پاس‌های در عمق و تند و تیز شادابی و طراوت خاصی را به بازی تیم‌شان می‌دادند. موردی که الان کمتر در این این می‌بینیم. شاید بشار رسن تنها بازیکن پلی‌میکر پرسپولیس باشد که می‌تواند نقش بازیسازی را برعهده بگیرد، اما لازم است که بازیکن دیگری هم در مرکز میدان چنین نقشی را ایفا کند. مهدی ترابی خیلی خوب عرض را طی کرده و شوت می‌زند و اگر بتواند به اصطلاح فوتبالی‌ها از بیرون به داخل را هم در بازی خود بیشتر کند کمک زیادی به پرسپولیس کرده است.

کارشناس فوتبال کشورمان با اشاره به بازی دیگر نماینده کشورمان سپاهان مقابل السد نیز خاطر نشان کرد: امیر قلعه‌نویی سبک خاصی را در فوتبال ایران بازی می‌کند که به‌هرحال باید به آن احترام گذاشت. سبکی همراه با نتایج بوده است و نمی‌شود به آن زیاد خرده گرفت، اما با خرید‌های خوبی که سپاهان در نیم‌فصل داشت من این تیم را به مراتب هجومی‌تر نسبت به نیم‌فصل اول دیدم. شاید بشود گفت العین در بازی با سپاهان خیلی ضعیف ظاهر شد و یا اینکه سپاهان فوق‌العاده بود، اما برای اینکه تیم قلعه‌نویی نشان دهد مدعی صعود از گروهش است باید مقابل السد نمایش خوبی از خود نشان داده و حتماً امتیاز بگیرد.

وی در این باره اضافه کرد: السد یک تیم باکیفیت است که در بازی مالکانه تبحر خوبی دارد. قبلاً قدرت این تیم را مقابل استقلال و پرسپولیس دیده‌ایم. قطعاً آنها حریف خطرناکی در زمین خود برای سپاهان خواهند بود. تیم قلعه‌نویی باید ثابت کند که نتیجه بازی اول آنها به خاطر ضعف حریف یا اتفاقی نبوده است. مطمئناً آنها بازی محتاطانه‌تری نسبت به بازی اول خود ارائه می‌کنند. شما دیدید الدحیل وقتی مقابل پرسپولیس توپ را در اختیار داشت با چهار پا پنج پاس موقعیت گل ایجاد می‌کرد. کاری که السد هم به خوبی آن را انجام می‌دهد. قطعاً تیمی که بتواند بازی مالکانه را به درستی اجرا کند خیلی کم دروازه‌اش تهدید خواهد شد، چون خاصیت بازی مالکانه این است که وقتی شما توپ را دارید نگران این نیستید که دروازه‌تان تهدید شود. در این شرایط باید دید سپاهان چطور مقابل السد بازی خواهد کرد.