به گزارش افکارنیوز،

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار وزرای کشور و بهداشت، ضمن دریافت آخرین گزارش ملی از روند شیوع کرونا و اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای با آن، بر هماهنگی کامل و صد در صدی کلیه دستگاه‌ها در فاز جدید مبارزه با این بیماری تاکید کرد.

اخبار سیاسیلاریجانی گفت: تمام توان مجموعه‌ها در دولت و دیگر بخش‌ها باید هماهنگ شده و در خدمت کمک به جلوگیری از شیوع و ریشه‌کنی ا‌ین بیماری در آید و گزارش اقدامات انجام شده به مردم داده شود.

 لاریجانی بررسی‌های میدانی در استان‌ها و دریافت بهنگام اطلاعات دقیق از نیازمندی‌های مردم و مراکز درمانی را لازمه تصمیم گیری هماهنگ در مقابله با کرونا دانست و افزود: تجمیع همه ظرفیت‌های کشور برای ارائه هر چه روان‌تر خدمات بهداشتی، درمانی و دارویی، نیازمند دو اصل هماهنگی صد در صدی و سرعت عمل در هر دو سطح ملی و استانی است.

رئیس مجلس ، ترمیم و جبران افت شماری از کسب و کار‌ها در کشور به دلیل شیوع کرونا را ضروری دانست و تأکید کرد: حمایت از کسب و کار‌ها در شرایط فعلی باید در ستاد اقتصادی دولت پیگیری شده و تمهیدات ویژه و هدفمندی برای آن اندیشیده شود.

او همچنین با توجه به احتمال سفر برخی از شهروندان در این ایام از وزرای کشور و بهداشت خواست تا با همکاری صدا و‌سیما هشدار‌های لازم را در این خصوص به مردم ارائه دهند.

همچنین، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور و سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ابتدای این دیدار، گزارش مشروحی از آخرین تحولات در مورد بیماری کرونا و تدابیر انجام شده در سطح کشور به رییس مجلس شورای اسلامی ارائه کردند.