به گزارش افکارنیوز،

تیم ملی فوتبال برزیل با پنج بار قهرمانی جهان طبق برنامه قبلی قرار بود رقابت خود را در انتخابی جام جهانی 2022 در ۲۷ مارس با میزبانی از بولیوی آغاز و سپس چهار روز بعد برای برگزاری دیدار مقابل پرو به لیما پرواز کند.

اخبار ورزشی- فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) و کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (کنمبول) هنوز بیانیه رسمی را منتشر نکرده اند اما به نظر می‌رسد ۱۰ دیدار دو مرحله نخست انتخابی جام جهانی از ۲۶ تا ۳۱ مارس به تعویق خواهد افتاد.

این تصمیم در حالی اتخاذ شده است که دو روز پیش فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) بر سر تعویق تمامی دیدارهای انتخابی منطقه آسیا که قرار بود مارس و ژوئن برگزار شود، توافق کردند.

اوایل امروز، آرژانتین تا پایان ماه مارس تمامی رویدادهای ورزشی خود را با حضور میهمانانی از خارج از کشور تعلیق کرد؛ از جمله این رویدادها می‌توان به رقابت‌های قهرمانی شنای جهان، جام جهانی شمشیربازی، انتخابی بوکس المپیک توکیو برای چهار سهمیه از مجموع پنج سهمیه آمریکا و همچنین رقابت‌های دو و میدانی سه روزه آمریکای جنوبی اشاره کرد.

پاراگوئه نیز تصمیم گرفته است تا دیدارهای جام لیبرتادورس و جام سودآمریکانا را طی دو هفته پیش رو بدون حضور تماشگر برگزار کند.