به گزارش افکارنیوز،

 رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال به طور شفاف و دقیق وضعیت بدهی‌های این باشگاه به بازیکنان و مربیان خارجی را تشریح کرد.

اخبار ورزشی- صحبت های خلیل زاده را در ادامه می خوانید:

بابت جدایی فتح‌الله‌زاده ناراحتم

خلیل زاده گفت: استعفای فتح‌الله‌زاده مورد موافقت ریاست مجمع باشگاه استقلال قرار گرفته است. متاسفانه او به دلیل بیماری امکان ادامه فعالیت را نداشت. او یک استقلالی متعصب و از بزرگان باشگاه استقلال است. بابت جدایی فتح‌الله‌زاده ناراحت هستم. به هر حال استقلال خانه او است و امیدوارم با مشورت‌های خود در ادامه کار یار و یاور این باشگاه باشد و هر چه زودتر سلامتی خود را به دست بیاورد. فعلا مسئولیت باشگاه برعهده بنده خواهد بود تا در اولین فرصت نسبت به ترمیم هیات مدیره و انتخاب مدیرعامل جدید باشگاه اقدام شود.

هیات مدیره استقلال به اعضای اقتصادی توانمند نیاز دارد

او بیان کرد: در جلسه‌ای که با سلطانی‌فر ، وزیر محترم ورزش و جوانان و ریاست مجمع باشگاه استقلال داشتم قرار بر این شد که در اولین فرصت چند عضو اقتصادی توانمند به هیات مدیره باشگاه اضافه شود تا بتوانیم مشکلات مالی را به زودی برطرف کنیم. در عین حال مثل یک سال گذشته که مدام در حال برطرف کردن مشکلات اقتصادی باشگاه بودیم بازهم همه تلاش خودمان را انجام خواهیم داد. امروز تصمیم گرفتم که به دلیل پیشگیری از کرونا ساختمان اداری باشگاه را تعطیل کنم. درباره زمین تمرین جلسه مثبتی داشته‌ام و قرار است که زمین مناسب برای شروع تمرینات مجدد تیم فراهم شود.

هدف من شفافیت است

خلیل زاده تصریج کرد: شرایط سختی بر باشگاه حاکم است. هدف من شفافیت است. از هواداران می‌خواهم که به مبالغ طلب‌ها و به نرخ دلاری که از ۱۳ به ۱۵ هزار تومان رسیده دقت کنند. امیدوارم بتوانیم یکبار دیگر استقلال را از بند میلیارد‌ها تومان بدهی رها کنیم.

عملکرد باشگاه در پرونده شفر خوب بود

تو خاطرنشان کرد: رأیی که فیفا درباره مطالبات شفر علیه باشگاه استقلال صادر کرده کمتر از ۲۵۰ هزار دلار است. او حدود ۳۰۰ هزار دلار از باشگاه به خاطر فعالیتش در فصل ۹۷-۹۸ بابت چهار ماه حقوق و پاداش‌هایش طلبکار بود که با دفاعیات خوب و مستدل باشگاه تمام پیش‌بینی‌هایی که درباره پرداخت بیش از یک میلیون دلار به شفر مطرح شده بود، منتفی شد. این مبلغ باید تا اواسط فرودین ماه به شفر پرداخت شود. در تلاش هستیم تا با او به توافق برسیم و مطالبات شفر را در چند قسط پرداخت کنیم.

خلیل زاده گفت: درباره طلب بویان به دادگاه CAS از طرف باشگاه نامه زده شده که به ما یک ماه فرصت بدهند. هنوز پاسخی به درخواست استقلال داده نشده، اگر موافقت نشود باید ۳۰۰ هزار دلار به اضافه هزینه دیرکرد را پرداخت کنیم.

او بیان کرد: طلب سرور جپاروف حدود ۹۰ هزار دلار است که تا اوایل اردیبهشت از او جهت پرداخت فرصت گرفتیم. طلب گادوین منشا حدود ۴۰ هزار دلار است که برای پرداخت تا اوایل اردیبهشت آینده فرصت داریم. باشگاه استقلال بابت حق انتقال ایسما باید ۱۲۵ هزار دلار به باشگاه پاختاکور پرداخت می‌کرد. باشگاه پاختاکور اعلام کرده که به فیفا شکایت خواهد کرد. تاکنون هنوز شکایتی نکرده و اگر این شکایت انجام شود حداقل ۳ الی ۴ ماه طول می‌کشد تا رأی نهایی فیفا صادر شود.

او گفت: یک نامه از طرف باشگاه استقلال برای فیفا ارسال شده و از آن‌ها خواستیم طلب سرور جپارف، گادوین منشا، مارتین فورکل و سه وکیل را از محل پول بلوکه شده باشگاه استقلال در فیفا به طور مستقیم پرداخت کند که امید زیادی داریم تا فیفا با این درخواست موافقت کند. مبلغ باقیمانده باشگاه در فیفا حدود ۳۵۰ هزار دلار است.

او گفت: وکلای میلیچ و بودوروف به باشگاه استقلال اخطار و ۱۵ روز مهلت داده‌اند تا طلبشان پرداخت شود. تمام اخباری که درباره فروش بازیکنان تیم استقلال مطرح می‌شود، گمانه‌زنی است و واقعیت ندارد. پیش‌بینی خودشان را خبر می‌کنند که باعث نگرانی هواداران می‌شود. کاش در این روز‌ها که مردم به اندازه کافی نگران هستند، کمی منصف باشیم و باوجدان عمل کنیم و به این شایعه‌سازی‌ها نپردازیم. باشگاه استقلال مثل هر باشگاهی در دنیا حق خرید و فروش دارد، اما در این شرایط چنین تصمیمی تحت هیچ عنوان مطرح نشده است.

خلیل زاده گفت: به هر حال این احتمال وجود دارد که تا اواخر خرداد ماه امکان برگزاری مسابقات لیگ و جام حذفی مهیا نشود. سازمان لیگ حتما نظرخواهی لازم درباره وضعیت نهایی هر ۲ جام را از باشگاه‌ها انجام خواهد داد. ما در لیگ و جام حذفی شانس قهرمانی داریم و هواداران مطمئن باشند که هوشیار هستیم و اجازه نمی‌دهیم منافع و حق مسلم تیم استقلال دچار مشکل شود. در صورت برگزار نشدن مسابقات پیشنهاد خود را برای تعیین و تکلیف لیگ به طور رسمی از طریق رسانه باشگاه اعلام خواهیم کرد.

او بیان کرد: به فکر پرداختی به بازیکنان و مربیان تیم هستم. خودشان می‌دانند که همیشه با آن‌ها صادق بودم. این شایعه که دچار ویروس کرونا شدم، صحت ندارد. آزمایش هم دادم و جوابش منفی بود. کسالت دارم، اما تمام تلاشم را خواهم کرد تا در سریعترین زمان پرداختی‌هایی به اعضای تیم داشته باشم. خوشبختانه حقوق پرسنل باشگاه پرداخت شده و امیدوارم درباره تیم هم بتوانم در چند روز آینده این کار را انجام دهم. ما حتی در تعطیلات نوروز هم تعطیل نخواهیم بود و به کمک همکارانم تلاش خواهیم کرد تا به پرونده‌های مالی رسیدگی کنیم.

خلیل زاده خاطرنشان کرد: قصد داشتم به برنامه فوتبال برتر بروم، اما بیمار هستم و پزشکم صلاح ندانست که این کار را انجام دهم. همیشه سعی کردم پاسخگوی رسانه‌ها باشم. از این پس هم طبق صحبت‌هایی که با نوری‌فر، مدیر رسانه‌ای باشگاه انجام دادم، قرار شده بازیکنان از طریق تلویزیون اینترنتی باشگاه بیشتر با هواداران در ارتباط باشند.