خالد مرتجی، عضو هئیت مدیره باشگاه الاهلی مصر در مصاحبه‌ای از رقابت وینفرد شفر، سرمربی سابق استقلال و مانول ژوزه ، سرمربی سابق پرسپولیس برای نشستن روی نیمکت این تیم مصری خبر داد.

اخبار ورزشیاین مسئول باشگاه الاهلی در مصاحبه با نشریه «الوطن» مصر، گفت: در سال ۲۰۰۰ ما در یک قدمی امضای قرارداد با وینفرد شفر، سرمربی آلمانی بودیم، اما بعد از ورود نام مانوئل ژوزه پرتغالی معادلات بهم ریخت تا در نهایت ما دوباره این سرمربی پرتغالی را به خدمت گرفتیم.
وی افزود: ما در مسابقات جام باشگاه‌های جهانی در امارات حضور داشتیم. ما در آن زمان در یک قدمی امضای قرارداد با شفر قرار داشتیم، ولی در یک بازی ما به همراه مراد فهمی دبیرکل فداسیون فوتبال آفریقا و حسن حمدی رئیس وقت باشگاه الاهلی نشسته بودیم و صحبت می‌کردیم. در آن زمان دبیرکل فدراسیون فوتبال آفریقا به من توصیه کرد تا از بین این دو نفر ژوزه را انتخاب کنم که در نهایت شفر از لیست ما خارج شد و ژوزه دوباره روی نیمکت الاهلی نشست.

وینفرد شفر، سرمربی آلمانی در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ هدایت استقلال را برعهده داشت. در طرف مقابل مانوئل ژوزه نیز در سال ۲۰۱۲ سابقه مربیگری در پرسپولیس را داشت.