به گزارش افکارنیوز،

اولین نشست هیات رییسه سازمان لیگ کشتی امروز با حضور علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی، سیدجلال عسگری دبیر فدراسیون، عبدالمهدی نصیرزاده رییس سازمان لیگ کشتی، جواد یزدانی‌نیا نایب رییس سازمان لیگ، علی کریمی فیروزجایی عضو هیات رییسه سازمان لیگ و نماینده مردم بابل در مجلس یازدهم، محمدرضا پورابراهیمی عضو هیات رییسه سازمان لیگ نماینده مردم کرمان در مجلس یازدهم و سایر اعضای سازمان لیگ در سالن کنفرانس خانه کشتی شهید ابراهیم هادی برگزار شد.

اخبار ورزشی- در ابتدای این نشست عبدالمهدی نصیرزاده گزارشی از عملکرد سازمان لیگ در سال 98 و چگونگی برگزاری مسابقات لیگ برتر و جام باشگاههای جهان ارائه کرد. رییس سازمان لیگ کشتی با اشاره به حضور مهمانانی همچون وزیر کشور، وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک در مسابقات جام باشگاههای جهان به میزبانی بجنورد بر اهمیت بالای این مسابقات در سال جاری تاکید کرد.

در ادامه نشست نیز رییس فدراسیون و سایر اعضای هیات رییسه نقطه نظرات خود را بیان کردند و درباره مسائل مختلف بحث و بررسی صورت گرفت.

همچنین طبق دستور جلسه اعضای هیات رییسه مصوباتی داشتند که به شرح زیر است:

*با توجه به اعلام آمادگی رسمی استان های کردستان و آذربایجان غربی و بررسی شرایط موجود در این دو استان، با نظر موافق همه اعضای هیات رییسه شهرهای سنندج و ارومیه به ترتیب به عنوان میزبان رقابت‌های کشتی فرنگی و آزاد جام باشگاههای جهان در سال 2020 معرفی شدند.

*مسابقات لیگ دسته اول کشتی آزاد و فرنگی با توجه به عدم صدور مجوز از سوی ستاد مبارزه با کرونا در ورزش برای برگزاری مسابقات و به دلیل عبور از زمانبندی در نظر گرفته شده برای این رقابت ها، در سال 99 برگزار نخواهد شد.

*درباره زمان شروع مسابقات لیگ برتر و همچنین تعداد تیم های حاضر و نحوه گزینش تیم ها بحث و بررسی صورت گرفت و در نهایت مقرر شد رییس سازمان لیگ در جلسه بعدی گزارش جامعی در این رابطه ارائه کند تا تصمیم گیری نهایی انجام شود.

*اعضای هیات رییسه مسئولیت صدور حکم انتصاب مسئولان کمیته‌های لیگ استانی را به رییس سازمان لیگ تفویض کردند تا بعد از بررسی رزومه افراد پیشنهادی از سوی هیات‌های کشتی استان‌ها، کمیته های لیگ استانی فعال شوند.