به گزارش افکارنیوز،

کنفدراسیون فوتبال آسیا برای کشور‌های که خواهان میزبانی ادامه مسابقات لیگ قهرمانان به صورت تجمیعی هستند، شرایطی را تعیین کرده است.

اخبار ورزشی- کمیته مسابقات عالی‌ترین مرجع فوتبال قاره پهناور آسیا، بعد از آنکه مسابقات فصل جاری لیگ قهرمانان به خاطر شیوع کرونا متوقف شد، گزینه‌های برای برگزاری ادامه مسابقات به صورت متمرکز در کشور یا کشور‌های دریافت کرده است. گزینه‌ای که هنوز تایید نشده و در صورت تایید آن، شرایطی مد نظر کنفدراسیون است.

مطابق اعلام روزنامه الریاضیه عربستان، AFC در صورت این مدل برگزاری بازی‌ها، خواهان انجام مسابقات در ورزشگاه‌هایی است که در ماه سپتامبر (شهریور) از وضعیت تهویه مطبوع و هوای مطلوب در آن زمان برخوردار هستند.

البته برای این منظور کنفدراسیون، پروتکل‌های مخصوص پزشکی را برای تک تک تیم‌های حاضر در بازی‌ها جهت مقابله دقیق با کرونا در نظرخواهد گرفت، زیرا این سازمان می‌کوشد با رعایت چارچوب‌های پزشکی، در بالاترین سطح از وضعیت سلامتی بازیکنان، مربیان و سایر اعضای تیم‌ها مراقبت کند.

پیش‌بینی می‌شود در روز‌های آینده کشور‌های که داوطلب برگزاری مسابقات به این شکل هستند، برنامه‌های خود را به کنفدراسیون جهت انتخاب نهایی ارائه کنند.