به گزارش افکارنیوز،

پرسپولیس در فاصله ۹ هفته تا پایان رقابت‌های لیگ برتر با نزدیک‌ترین رقیبش ۱۰ امتیاز فاصله دارد و شانس اول قهرمانی به حساب می‌آید. پرسپولیس که نیم‌فصل اول با اختلاف اندکی صدرنشین بود، در نیم‌فصل دوم به اوج رسید و به تیمی شکست‌ناپذیر تبدیل شد تا در نزدیک‌ترین فاصله به جام قهرمانی باشد. آن‌ها با رقبای اصلی برای کسب جام در بازی‌های ۶ امتیازی به میدان رفتند و حالا در ادامه مسیر فقط کافی است از تیم‌های پایین جدولی امتیاز بگیرند. مسیری که با پیکان حاضر در منطقه سقوط شروع می‌شود و در ایستگاه نهایی به دیدار خانگی با سایپا ختم می‌شود. استارت با پیکان برای جشن گرفتن کنار مالکان پراید مسیری است که در ادامه نگاهی به پیچ و خم‌هایش می‌اندازیم.

استارت با پیکان بدقلق
اخبار ورزشی- پیکان نیم‌فصل اول تیمی تهاجمی بود، اما در دفاع و درون دروازه پراشتباه بود و امتیازات زیادی را از دست داد. پرسپولیس در نیم‌فصل اول کار سختی برابر پیکانی که فرکی هدایت می‌کرد، نداشت، اما پیکان ویسی تقویت شده و دفاعی‌تر بازی می‌کند و قلق بردنش با نیم‌فصل اول تفاوت زیادی دارد. پیکان این بار با تمام توان به میدان می‌آید، چون به امتیاز خانگی احتیاج داشته و بازی‌های پیش‌رو برای آن‌ها حکم فینال را دارد تا از سقوط به لیگ آزادگان نجات پیدا کنند.

شکار شاهین در اوج
شاهین بوشهر از ابتدای لیگ حرفی برای گفتن نداشت و برابر همین پرسپولیس در خانه ۵ گل خورد، اما آمدن میشو کروات به عنوان سرمربی این تیم باعث اوج گرفتن بوشهری‌ها شده و آن‌ها به ماندن در لیگ برتر امیدوارند. شاهین در جدول لیگ برتر اوضاع بهتری نسبت به پیکان دارد ولی آن‌ها هم برای باقی‌مانده امتیازات جان‌شان را هم می‌دهند و این موضوع کار تیم یحیی را سخت می‌کند.

عبور از کنار ماشین بدون راننده
ماشین‌سازی نیم‌فصل اول تیمی بود که به مدعیان قهرمانی باج نمی‌داد و حتی به تراکتور هم رحم نکرد. ماشینی که پرسرعت می‌راند و استقلال را رفت و برگشت برد و پرسپولیس را در تهران متوقف کرد، این روز‌ها در نبود رسول خطیبی راننده قابلی ندارد و از مسیر درست خارج شده و به جای صعود، راه سقوط را می‌رود.

فولاد آبدیده
فولاد در دور رفت به پرسپولیس در خانه باخت، اما رفته‌رفته در لیگ برتر به تیمی مدعی تبدیل شد و در ادامه رقابت‌ها برای کسب سهمیه آسیایی می‌جنگد. فولادی که جواد نکونام ساخته، هر روز آبدیده‌تر می‌شود و با جذب بازیکنان جدید سخت‌تر هم شده و حریف آسانی برای پرسپولیس نخواهد بود.

طلسم مسجدسلیمان
برای پرسپولیس فرقی نمی‌کند نفت مسجدسلیمان در چه شرایطی باشد و آن‌ها راه بردن این تیم را تا به حال پیدا نکردند. پرسپولیس نیم‌فصل اول به این تیم برای اولین بار باخت و در جدال‌های رودررو با نفت مسجدسلیمان شرایط خوبی ندارد. نفتی‌ها امسال با هدایت مهدی تارتار در خانه باخت را تجربه نکردند و پرسپولیس باید هم طلسم نبردن این تیم را در بازی‌های رودررو بشکند و علاوه بر آن اولین شکست خانگی این فصل شاگردان تارتار را رقم بزند. کاری که بسی دشوار خواهد بود و اگر یحیی موفق به آن شود، از تمامی تیم‌هایی که کالدرون به آن‌ها باخته بود انتقام گرفته است.

فوتبال مصنوعی
نساجی مازندران در خانه با حمایت هوادارانش تیم سرسختی است، اما کرونا آن‌ها را از این نعمت ارزشمند محروم کرده و آن‌ها فقط دل به زمین چمن مصنوعی خود خوش کردند که تیم‌های حریف عادت به بازی روی آن را ندارند. پرسپولیس با مجموعه‌ای از بازیکنان تکنیکی در زمین مصنوعی قائمشهر باید راه متفاوتی برای برد پیدا کند.

رادولوویچ به راحتی ذوب نمی‌شود
بهترین نتیجه پرسپولیس بعد از برد شاهین مربوط به بازی با ذوب‌آهن می‌شود. تیمی که با هدایت علی منصوریان خیلی راحت برابر پرسپولیس ذوب شد و ۳ بر صفر باخت، اما تیم رادولوویچ جان تازه‌ای گرفته و به این راحتی‌ها نمی‌شود آن را با برد پرگل بدرقه کرد. ذوب‌آهن در نیم‌فصل دوم باید فاصله اش را با محدوده سقوط بیشتر کند و در ادامه لیگ برتر انگیزه بالایی دارد.

کلاس درس معلمان لیگ برتر
مجید جلالی که مدرس رسمی فیفاست و لقب آقامعلم را دارد، هدایت گل‌گهر را بعد از بگوویچ بر‌عهده گرفته و با تقویت چند پست می‌خواهد این تیم را در لیگ برتر حفظ کند. آقامعلم تیم منظمی دارد، اما فراموش نکنید یحیی هم خودش معلم بوده و خوب می‌داند چطور باید منظم بازی کند و باید دید در این کلاس کدام استاد دانش فنی و البته شانس بیشتری دارد.

جام در پراید صادقی
هفته آخر لیگ برتر پرسپولیس در خانه میزبان سایپا ست و در پایان این بازی جام به تیم قهرمان تحویل داده می‌شود. جامی که سوار پراید ابراهیم صادقی است و باید دید آن را در آزادی پیاده می‌کند یا معجزه می‌شود و جام به شهر دیگری می‌رود. سایپا نیم‌فصل اول تیمی در حد لیگ برتر نبود، اما دل‌بسته به بنزین سبز جوانانش تا شاید در این تحریم‌های ملی جهشی در رتبه اش داشته باشد و تا آخرین نفس برای پیشرفت می‌جنگد.

پرسپولیس برای پوکر در قهرمانی باید با تیم‌هایی بازی کند که چیزی برای از دست دادن ندارند و انتحاری به زمین می‌آیند تا با تخریب مسیر قهرمانی پرسپولیس راهی برای نجات خود پیدا کنند. راه رکوردزنی و کسب چهارمین قهرمانی متوالی، پرسپولیس را می‌خواند، اما در این مسیر یحیی باید با اطمینان براند و اگر نبازد به سرمنزل خواهد رسید و جام قهرمانی را می‌تواند لمس کند.