به گزارش افکارنیوز،

روز گذشته پرواز تهران – اهواز ساعت ۱۸ از فرودگاه مهرآباد انجام شد که اعضای باشگاه استقلال نیز در این پرواز حضور داشتند. احمد سعادتمند -  مدیرعامل باشگاه استقلال - صبح امروز در گفت‌وگویی رادیویی درباره شرایط آبی پوشان در آستانه دیدار با فولاد و مشکلات پروازی برای سفر به اهواز اینگونه توضیح داد: بازیکنان در این مدت که ستاد مقابله با کرونا اجازه شروع تمرینات را داده، با انگیزه تمرین کردند ولی متاسفانه علی‌رغم این که بیش از ۱۵ بلیت اضافی تهیه کرده بودیم، نمی‌دانم روی چه حسابی هواپیما را کامل پر کرده بودند و این موضوع بدی بود. البته ما پرواز برگشت را چارتر گرفتیم ولی فکر نمی‌کردیم که برای پرواز رفت چنین اتفاقی پیش بیاید.

اخبار اقتصادی- وی افزود: بازیکنان ما حتی یک صندلی هم فاصله نداشتند. این موضوع از قبل هماهنگ شده بود و تعداد بلیت‌هایی که گرفته بودیم دو به یک بود. آن‌ها حتی بلیت‌های ما را هم فروخته بودند و حرکت خوبی نبود. ما شدیدا به این موضوع اعتراض کردیم و پیگیر آن هستیم.

این ادعا در حالی مطرح شد که رضا رضایی - مدیرروابط عمومی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور -  در این باره گفت: این ادعا صحت ندارد چرا که بر اساس قوانین داخلی و بین‌المللی خرید صندلی اضافی برای یک مسافر باید به اینگونه باشد که به نام یک نفر یک یا چند بلیت تهیه شود. در این پرواز باشگاه استقلال ۵۰ بلیت پرواز خریداری کرده که دقیقا برای تک تک آنها بلیت پرواز صادر شد اما در ساعت پرواز ۴۰ نفر از استقلالی‌ها سوار هواپیما شدند. در نتیجه طبق قانون ما می‌توانستیم بلیت مسافران جا مانده را به کسانی که قصد پرواز به سمت اهواز  داشته‌اند بفروشیم.

وی با بیان اینکه به خاطر برخی استقلالی‌ها این پرواز با ۱۵ دقیقه تاخیر انجام شده است، افزود: یک نفر از طرف این باشگاه با ما تماس گرفته و اعلام کرده که می‌خواهد برای اعضای تیم باشگاه استقلال ۵۰ بلیت پرواز تهیه کند. این بلیت‌ها به صورت سیستمی خریداری شده و با وجود اینکه ایران ایرتور اجازه فروش بلیت استقلالی‌های جا مانده را داشت، پرواز دیروز با ۲۰ صندلی خالی در بخش اکونومی به سمت مقصد حرکت کرد.

رضایی ادامه داد: از ۴۸ ساعت گذشته به خاطر شرایط آب و هوایی هواپیمای بوئینگ MD را با هواپیمای بزرگتری (ایرباس ۳۰۰-۶۰۰) عوض کردیم و این مسئله را به اطلاع همه آژانس‌ها و مسافرانی که بلیت را از ما خریداری کرده بودند رساندیم. همچنین بر اساس آمارهای دریافت شده روز قبل از پرواز، نماینده باشگاه استقلال از تغییر ساعت پرواز ناشی از تغییر هواپیما از ساعت ۱۶ به ساعت ۱۷:۴۵ مطلع شد و آن را قبول کرده است.

وی گفت: طبق شیوه نامه ۲۰۴۰ حقوق مسافر هزینه بلیت مسافران جامانده باشگاه استقلال پس از کسر درصدی از آن، مسترد خواهد شد.