این مسابقه که در پلتفرم نماوا منتشر می‌شود، در حالی که تولیدش در 100 قسمت طراحی شد، بعد از انتشار 9 قسمت، هم‌اکنون در شرایط نامشخصی قرار گرفته و ممکن است تعطیل شود.

نسخه اینترنتی « برنده باش »
مسابقه «هفت خان» از روز نخست به دلیل شباهت‌های بسیار به مسابقه «برنده باش» محصول شبکه سه سیما، با اما و اگرهایی مواجه بود. مشخص نبود جایگزین اینترنتی یک مسابقه تلویزیونی که پیشتر به شکل رایگان و با استفاده از آنتن رسانه ملی، به مخاطب عرضه می‌شد، چقدر مورد استقبال قرار بگیرد. با این حال همان الگوی موفق که در میانه راه به دلیل اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی تعطیل شد، با برخی تغییرات به انتشار اینترنتی رسید. محمدرضا گلزار که مجری «برنده باش» هم بود، اجرای «هفت خان» را نیز به عهده گرفت، اما نتیجه، متفاوت از آن چیزی شد که سازندگان برنامه انتظار داشتند. «هفت خان» هیچ‌گاه نتوانست مخاطبان فراوانی جذب کند و حتی گاه از رقابت با « همرفیق » که خود بسیار مورد انتقاد است، بازماند. این در حالی است که به نظر می‌رسد «هفت خان» نسبت به «برنده باش»، پرزرق‌وبرق‌تر است و تولیدی پرهزینه‌تر داشته است. همچنین اعداد و ارقامی که از دستمزد محمدرضا گلزار در جایگاه مجری این مسابقه منتشر شده، بسیار بیشتر از آن چیزی است که روزگاری برای «برنده باش» منتشر شد.

ایده نجات با سلبریتی‌ها
پس از روند رو به افول در 8 قسمت نخست، سازندگان «هفت خان» دست به یک تجربه تازه زدند و برای نخستین بار در قسمت 9، با دعوت 2 خواننده به عنوان شرکت‌کننده، شوکی به این برنامه دادند. حامد برادران و علیرضا طلیسچی 2 خواننده پاپ بودند که در قسمت یک شنبه هفته گذشته حضور یافتند. اگرچه احتمالاً «هفت خان» در قسمت 9 با استقبال بیشتری مواجه شده، اما این بار در جمع 5 برنامه پربیننده هفتگی پلتفرم نیز قرار نگرفت. در همین بین که نخستین خبرها درباره احتمال توقف یا تعطیلی «هفت خان» به گوش می‌رسید، صفحه اینستاگرام رسمی «هفت خان» از مخاطبان پرسید آیا دوست دارند در قسمت‌های بعد هم شاهد رقابت سلبریتی‌ها باشند یا نه؟ امری که نشان می‌دهد یکی از برنامه‌های احتمالی سازندگان این مسابقه برای آینده، استفاده دایمی از چهره‌ها به عنوان شرکت‌کننده و کنار گذاشتن مردم عادی است.

یک شائبه مهم
با ایده‌ای که گفته شد، همچنان جای یک نگرانی باقی است؛ نگرانی که بی‌سابقه هم نیست. با وجودی که طیفی از مخاطبان از این تغییر رویکرد استقبال می‌کنند، اما به دلیل آن که سلبریتی‌ها به تصویر خود در افکار عمومی اهمیت می‌دهند، این اطمینان به سختی برای مخاطبان به وجود خواهد آمد که همه آن چه در مسابقه تماشا می‌کنند، واقعی است. طبیعتاً هر چهره شناخته‌شده‌ای که به «هفت خان» دعوت می‌شود، این نگرانی را دارد که اگر پاسخ پرسشی بسیار آسان (برای مردم عادی) را نداند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آیا او در نظر مخاطبان چهره‌ای «کم‌سواد» جلوه نخواهد کرد؟ خصوصاً آن که پیشتر اتفاقی مشابه در مسابقه «پنج ستاره» افتاده بود و شائبه هماهنگی سوالات با سلبریتی‌های شرکت‌کننده به وجود آمده بود. مشابه همین اتفاق یک بار دیگر هم به تازگی در « شبهای مافیا » متعلق به پلتفرم فیلیمو افتاده است و با وجودی که عوامل و سلبریتی‌های شرکت‌کننده این مسابقه، بارها اعلام کرده‌اند که همه آن چه در مسابقه اتفاق می‌افتد، واقعی است، اما همچنان برخی کاربران این سخن را نپذیرفته‌اند و بر شائبه هماهنگ بودن مسابقه‌دهندگان تأکید دارند.