به گزارش افکارنیوز،

تصویربرداری و ضبط سری جدید مسابقه تلویزیونی «چهار، سه، دو، یک» که از ۵ اردیبهشت ماه آغاز شده بود، به پایان رسید و به گفته حسین مروی تهیه کننده مسابقه، از ابتدای تابستان ۹۸ پخش آن آغاز می‌شود.

طراح و تهیه‌کننده‌ مسابقه سینمایی «چهار، سه، دو، یک» درخصوص تیم داوری گفت: مسعود آبپرور، مرجان اشرفی زاده، سیما تیرانداز، عزیزالله حاجی مشهدی، سیروس حسن پور، دکتر شهرام خرازیها، دکتر مهرداد رایانی مخصوص، امیرشهاب رضویان، اردلان شجاع کاوه، دکتر محمد شهبا، میکائیل شهرستانی، صادق کرمیار، فریبا کوثری، شهره لرستانی، کیهان ملکی، نسرین نصرتی، دکتر سهیلا نجم و دکتر امیرحسن ندایی به ترتیب حروف الفبا تیم هجده نفری داوری مسابقه را تشکیل می‌دهند.

مروی افزود: تصویربرداری سری ۶ و ۷ مسابقه به پایان رسیده و همزمان کار تدوین آن نیز صورت گرفته است و ان شاءالله از ابتدای تابستان در کنداکتور پخش شبکه چهار سیما قرار خواهد گرفت.

در مسابقه «چهار، سه، دو، یک» شرکت کنندگان در سه مرحله مقدماتی نیمه نهایی و فینال با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. یک گروه سه نفره داوری شامل کارگردان، منتقد، بازیگر و استاد دانشگاه رقابت شرکت‌کنندگان را مورد قضاوت قرار می‌دهند.

«تدوین»، «خلاقیت داستانی»، «تحلیل فیلم»، بخش «آزاد» و اجرای یک تست بازیگری، پانتومیم، نمایش نامه خوانی و یا مجری‌گری توسط شرکت کنندگان از جمله بخش‌های این مسابقه تلویزیونی است که اجرای آن را جواد مولانیا برعهده دارد.

رای مخاطبان به شرکت کنندگان از جمله بخش‌های جدید این مسابقه است و از مرحله نیمه نهایی مخاطبان می‌توانند شرکت کنندگان را از طریق ارسال پیامک داوری کنند.

مسابقه سینمایی «چهار، سه، دو، یک» محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که از تابستان ۹۸ پخش آن آغاز می‌شود. تاریخ و ساعت پخش مسابقه بزودی در خبر‌های تکمیلی‌تر اعلام می‌گردد.