به گزارش افکارنیوز،

سال 75 فعالیت خودش را در زمینه تئاتر شروع کرد؛ پایش به سینما با ایفای نقش در فیلم سینمایی «گرگ و میش» به سینما باز شد. تاکنون در سریال‌های آسپرین(نمایش خانگی)، پول کثیف، جابر بن حیان، ماتادور، شاید برای شما هم اتفاق بیفتد، سیب ترش، قلاده‌های طلا، پله، همیشه سینما و شاید برای شما هم اتفاق بیفتد بازی کرده است.

مربی ورزش پارکور در قاره کهن است و در زمینه‌ ورزش‌های رزمی از جمله موی‌تای نیز فعالیت دارد. علیرام نورایی همزمان با حملات هوایی روسیه به مواضع داعش به سوریه رفت و سر فیلمبرداری فیلم سینمایی «جشن تولد» حاضر شد. او درباره تجربه این حضور میان رزمندگان مدافع حرم، گفت: قبل از رفتن به سوریه برای فیلمبرداری «جشن تولد» من هم جزء آن دوستانی بودم که ابهاماتی در وجودشان باقی است که چرا ایران باید به مردمان سوریه و عراق و فلسطین کمک کند! هنگامی که وارد خاک سوریه شدم و از نزدیک و در شرایطی بسیار دشوار حضور دشمن را در آنجا دیدم و مظلومیت مردمان بی دفاع و مظلوم منطقه را مشاهده کردم، دیگر همه چیز برایم حل شد.

وی افزود: فهمیدم که اگر نجنگیم دشمن در چند قدمی ماست و دیدم که چگونه غربی ها برای ضربه زدن به ایران اقدام به سرمایه گذاری روی نیروهای وحشی داعش کرده‌اند. هنگامی که اقدامات کثیف صهیونیسم را در ایجاد دشمنی میان مردم مسلمان و برنامه ریزی برای حمله به ایران از طرق مختلف می بینید، دیگر حضورمان در منطقه و رشادت‌های مدافعان حرم ارزشمند خواهد شد.

نورایی با اشاره به اینکه چرا سینمای دفاع‌مقدس فراموش شده است، تأکید کرد: واقعاً سوالم این است که چرا سینمای دفاع مقدس نزد مسئولان فراموش شده است. من عاشق بازی در این فیلم‌ها هستم و با چند نفر از دوستانِ علاقه‌مند تلاش‌هایی برای انجام این پروژه‌ها داشتیم اما هیچ حمایت کننده‌ای وجود ندارد. ببینید که برای ساخت فیلم «گلوگاه شیطان» چه سختی‌هایی داشتیم و به دلیل امکانات محدودی که وجود داشت، کار فوق العاده خطرناکی بود و اتفاقات عجیبی برایمان افتاد.

این بازیگر سینما و تلویزیون با انتقاد از کم‌کاری نسبت به سینمای دفاع‌مقدس، تأکید کرد: متأسفانه هیچ نوع امکاناتی برای اینگونه فیلم ها در نظر نمی‌گیرند درحالی که آمریکایی‌های متجاوز به گونه‌ای فیلم می‌سازند که مخاطب را فریب دهند اما ما درباره سینمای دفاع مقدس و عزیزانی که برای این مملکت جانشان را تقدیم کرده‌اند، هیچ کاری نکرده‌ایم!

او در بخش‌های دیگر درباره جایزه‌ مهمی که از خانواده شهدای مدافع حرم گرفته و آن را اسکار مهم زندگی‌اش می‌داند صحبت کرد. نورایی به سراغ حاشیه‌های حضورش در فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» و «یتیمخانه ایران» رفت و همچنین به سریال «گاندو» هم اشاره‌ای داشت که به زودی مشروح این گفتگو منتشر خواهد شد.