به گزارش افکارنیوز،

بنکسی هنرمند مرموز بی نام و نشان انگلیسی بارها با گرافیتی‌های اعتراضی، هتل متفاوتش در کرانه باختری و حتی پاره کردن اثر خودش در حراجی خبرساز شده است. گرچه کسی نام واقعی او را نمی‌داند اما واژه حال عنوان او یا همان «بنکسی» تبدیل به یک برند ارزشمند شده است. 

اخبار چهره ها - در حقیقت بنکسی برای حفاظت از برند خود مغازه باز کرده است. او چند وقت پیش متوجه می‌شود که یک کمپانی احتمالا قصد استفاده تجاری از این برند را دارد. در پی این رویداد بنکسی با مشورت اطرافیانش تصمیم به باز کردن این مغازه و فروش اجناسش می‌کند. 

 

بنکسی گفته که قصد دارد اجناس مغازه را آنلاین به فروش بگذارد. البته مردم در دو هفته آینده می‌توان از این مغازه در لندن بازدید کنند. 

او در این باره اعلام کرد: «یک کمپانی کارت‌های تبریک قصد تصاحب نامی را داشت که برای کارهای هنری‌ام استفاده کرده‌ام، تا پس از آن بتوانند اجناس قلابی خود را به نام بنکسی بفروشند. احتمالا آن‌ها را روی این موضوع حساب کرده‌اند که من حاضر نیستم برای گرفتن حقم در دادگاه حاضر شده و هویتم را آشکار کنم.»

تا چندی دیگر نقاشی مشهور بنکسی که در آن مجلس عوام انگلستان را پر از شامپانزه به تصویر کشیده شده است نیز حراج می‌شود. این نقاشی «مجلس واگذارشده» نامیده شده است.