با شروع کار هیات انتخاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، اهالی سینما مشتاقانه منتظر اعلام فهرست نهایی آثار حاضر در این دوره از جشنواره هستند، رویدادی که هر سال تب و تاب ویژه‌ای را برای دوست داران سینما به همراه دارد. 

اخبار چهره ها - جشنواره فیلم فجر در دوره سی‌وهشتم خود نیز همچون ادوار گذشته شاهد حاضران و غایبان مطرح و متفاوتی بوده است، ابراهیم‌حاتمی کیا ، بهروز شعیبی، محمدحسین مهدویان، مسعود کیمیایی، حمید نعمت الله، محمدحسین لطیفی و پیمان قاسمخانی بخشی از فهرست کارگردانانی هستند که امسال برای حضور در فجر اعلام آمادگی کرده‌اند. 

سارا بهرامی بازیگر سینما و تلویزیون پس از حضور موفق در ادوار پیشین جشنواره فیلم فجر امسال با فیلم سینمایی لتیان راهی مهمترین رویداد سینمایی کشور شده تا شانس خود برای کسب دومین سیمرغ بلورین جشنواره را بیازماید. 

وی اولین کار سینمایی خود را در سال ۱۳۸۸ با فیلم ایرانی فرانسوی «تهرون» به کارگردانی نادر تکمیل همایون تجربه کرد. او برای اولین بار برای بازی در فیلم ایتالیا ایتالیا به کارگردانی کاوه صباغ زاده نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در سی و پنجمین دوره از جشنواره فیلم فجر و جشن منتقدین و نویسندگان سینمای ایران شد.

https://cdn.isna.ir/d/2019/06/30/3/57901581.jpg

همچنین وی توانست در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم دارکوب موفق به کسب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن شود.

بهرامی امسال بیشترین زمان خود را برای بازی در سریال شبکه نمایش خانگی «کرگدن» صرف کرد و به همین واسطه نسبت به سالهای گذشته حضور کمرنگتری در سینما داشت تا تنها با یک فیلم شانس حضور در جشنواره فیلم فجر در دوره سی و هشتم را پیدا کرد. 

تلاش «سارا بهرامی» برای کسب دومین سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر

«فیلم سینمایی لتیان» نخستین تجربه علی تیموری محسوب می‌شود، وی تاکنون سال‌ها به عنوان دستیار کارگردان در این عرصه فعالیت کرده و حالا می‌خواهد شانس خود در مقام کارگردان امتحان کند، وی در لتیان به سراغ فیلمنامه‌ای از اکتای براهنی رفته و سارا بهرامی را به عنوان نقش اول زن اثر انتخاب کرده است.

بهرامی در فیلم سینمایی لتیان با بازیگرانی همچون امیرجدیدی، پریناز ایزدیار ، حسن معجونی، ستاره پسیانی و علیرضا ثانی‌فر همکاری داشته است. نکته قبل توجه در مورد این فیلم آنجاست که هر سه بازیگر اصلی این فیلم یعنی ایزدیار، جدیدی و بهرامی در ادوار گذشته جشنواره فیلم فجر هر کدام یک بار سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را به خانه برده اند.