به گزارش افکارنیوز،

فریبا کوثری بازیگر سینما و تلویزیون، پیرامون کمرنگ شدن حضورش در سینما گفت: سینما جایی برای امثال ما ندارد، اینقدر بازیگران پرکار در این سینما حضور دارند که اصلاً فرصتی به امثال من نمی‌رسد، نمی‌دانم چرا این اتفاقات در سینما افتاده اما اکثریت بازیگران قدیمی بیکار هستند و بسیاری از بازیگران سالانه چند فیلم بازی می‌کنند. 

اخبار چهره ها - بازیگر سریال «مختارنامه» در همین راستا ادامه داد: متاسفانه نمی‌دانم چرا در سینمای امروز هرچه پخته‌تر می‌شوید بیشتر در حاشیه قرار می‌گیرید، دوست ندارم این حرف را بزنم، زیرا صحبت‌های زیادی در این زمینه شده است، اما فکر می‌کنم صحبت دوستان در قبال باندبازی شدید در سینما کاملاً درست است.

بازیگر سریال «بازگشت» در همین رابطه تاکید کرد: سینما به دست تعداد محدودی از افراد افتاده که هر از چند گاهی راهی تئاتر شده و از آنجا به شبکه نمایش خانگی می‌روند، اینها گروه‌هایی هستند که اکثراً در تمامی آثار حضور داشته و به نوعی راهی برای ورود بقیه بازیگران نمی‌گذراند.

وی با اشاره به تولیدات سینما طی سال افزود: سالانه بیش از هشتاد اثر سینمایی ساخته می‌شود، اما ما شاهد حضور تعداد بسیار محدودی از بازیگران در این آثار هستیم، این انتقاد من صرفاً شخصی نیست و بسیاری از بازیگران خوب ما هم‌اکنون بیکار هستند، امیدوارم بازیگران پرکار سینما موفق باشند، اما بدانند که زمین گرد است و بالاخره روزی نوبت به ما هم می‌رسد.

این بازیگر سینما و تلویزیون در همین راستا تصریح کرد: اینکه تمامی سینما را به نام خود کرده و اجازه حضور افراد را به آن ندهیم کار درستی نیست، من بسیاری از بازیگران را می‌شناسم که به دلیل بیکاری مشکلات شدید معیشتی دارند. نمی‌دانم چرا بازیگران میانسال ما کاملاً نادیده گرفته می‌شوند و تمام قصه‌های سینمایی برای جوانان است، به هیچ وجه دوست ندارم نردبانی برای ترقی دیگران باشم و تنها نقش‌هایی کوتاه و گذرا را در آثار بازی کنم.

فریبا کوثری با اشاره به انحصاری شدن سینمای امروز خاطرنشان کرد: چطور یک بازیگر در جشنواره فیلم فجر ۷ فیلم دارد آن موقع بسیاری از بازیگران سال‌ها منتظر پیشنهاد مانده‌اند، این نوع از سینما با عدم تنوعی که در بازیگران به وجود آورده بدون شک بعد از مدتی باعث دلزدگی مخاطبان می‌شود.