به گزارش افکارنیوز،

 «ریچارد وین پنیمن» آهنگ‌ساز، بازیگر، ترانه‌سرا و موزیسین آمریکایی با نام هنری لیتل ریچارد شامگاه دیشب بعد از تحمل سال‌ها بیماری سرطان مغز استخوان در سن ۸۷ سالگی و در ایالت تنسی آمریکا درگذشت.

اخبار چهره ها - ریچارد ۵ دسامبر ۲۰۲۰ در ایالت جورجیا به دنیا آمد، نزدیک به ۲۷۷ قطعه موسیقیایی و سینمایی نوشت و بازیگری را نیز در کارنامه خود به ثبت رساند.

وی در طول شش دهه جزو تأثیرگذارترین افراد در موسیقی عامه‌پسند بوده‌است. او و آثارش از نیمهٔ دهه ۱۹۵۰، به شهرت جهانی رسیدند. پنیمن در آن دوران با موسیقی پویا و اجرای کاریزماتیکش، از جمله بنیانگذاران سبک آراندبی بود.

موسیقی ریچارد، اغلب با سایر سبک‌های موسیقی عامه‌پسند از جمله سول و فانک نزدیکی زیادی داشت. هنرمندان بسیاری از سبک‌های مختلفی مثل راک و رپ، از موسیقی پنیمن تأثیر پذیرفته‌اند.

پنیمن از اعضای تالار مشاهیر راک اند رول و تالار مشاهیر ترانه‌سرایان است. او جایزهٔ یک عمر فعالیت هنری را از آکادمی ضبط و بنیاد ریتم اند بلوز دریافت کرده‌است. در سال ۲۰۱۰، ترانه «توتی فروتی» پنیمن در فهرست ملی ضبط اصوات ثبت شد.

لیتل ریچارد همچنین در فیلم معما، آلاسکا بازی کرده است. دنی ریچارد فرزند وی اولین نفری بود که خبر فوت پدرش را در سن ۸۷ سالگی تایید کرد.