هرچند که رامبد جوان با سری جدید «خندوانه» در شبکه نسیم حضور نداشته اما او در چند ماه گذشته، سعی کرده با فعالیت‌های مختلفی که در صفحه رسمی خودش در فضای مجازی انجام می‌دهد، ارتباط و تعامل خودش را با مخاطب حفظ و این دوری را به نوعی جبران کند.

استفاده از تاثیر «خندوانه»

اخبار چهره ها - رامبد جوان از نیمه اسفند، همزمان با اوج گرفتن بحران شیوع ویروس کرونا و لزوم در خانه ماندن، فعالیت‌های هدفمند خود را در فضای مجازی آغاز کرد. او در این مدت با ایده‌های جدید و کارهای خلاقانه در واقع با یک تیر دو نشان زد. جوان موفق شد از این دوران حساس که مردم ساعات بیشتری را در خانه می‌گذرانند و به فضای مجازی روی آورده‌اند، هم استفاده خوبی از روزگار خانه‌نشینی بکند وهم دوباره با مردم تعامل داشته باشد. گرچه رامبد جوان سری جدید « خندوانه » را نساخته اما سعی کرده از راه‌های مختلفی، مخاطبانی را که منتظر «خندوانه» بودند، از طریق فضای مجازی در حال‌وهوای آن برنامه نگه دارد تا این فاصله نسبتا طولانی از تلویزیون باعث نشود او فراموش شود و به حاشیه برود. فعالیت‌هایی که جوان طی این مدت تا امروز انجام داده همه به نوعی در حال‌وهوای «خندوانه» بوده‌ و مانند آن فضای مفرح و سرگرم‌کننده‌ای داشته ‌است. «خندوانه» برنامه پربیننده و تاثیرگذاری بوده، بنابراین منطقی است که رامبد جوان در فعالیت‌هایی که در فضای مجازی انجام می‌دهد، از اثرگذاری و همراهی مردم با آن استفاده کند. اگرچه همچنان این انتقاد به رامبد جوان وارد است که بسیاری از مردم اینستاگرام ندارند و «خندوانه» برای خنداندن و حال خوب مردم، قطعاً عمومیت بسیار بیشتری نسبت به صفحه مجازی رامبد دارد.

«خونه بازی» در اوج قرنطینه

اولین قدم رامبد جوان برای ارتباط دوباره و مداوم با مردم، تولید برنامه «خونه بازی» در قالب ویدئوهای تقریبا ۴۰ دقیقه‌ای از طریق پخش زنده اینستاگرام بود. همان طور که قبلا در همین صفحه مفصل به این برنامه پرداختیم، رامبد جوان در تهیه این ویدئوها مانند «خندوانه»، از حضور روان شناس، کمدین‌، اهالی موسیقی و گاهی هنرمندان استفاده می‌کرد. «خونه بازی» هر شب ساعت ۲۱ در صفحه رسمی او قابل تماشا بود. جوان این برنامه اینستاگرامی را طی ۱۵ قسمت، تا پایان سال ۹۸ ادامه داد. قرار بود به دلیل طولانی بودن دوران قرنطینه، «خونه بازی» سال جدید با تغییرات و ایده‌های تازه ادامه داشته باشد اما فعلا از آن خبری نیست. مسابقه و تعامل با مردم «خونه بازی» مانند «خندوانه» یک مسابقه مردمی بامزه هم داشت. رامبد هنگام تهیه این برنامه، یک مسابقه دابسمش هم به راه انداخت. در این مسابقه مردم آهنگ «هیچی نمیشه» با صدای بابک افرا را که مدتی پیش به علت محتوای امیدبخشی که داشت بسیار شنیده شد، به صورت دابسمش اجرا می‌کردند. در نهایت سه ویدئو که بیشترین میزان خلاقیت را داشتند، انتخاب شدند و بهترین دابسمش توسط تعداد لایک‌های مردم برگزیده شد. به این ترتیب رامبد جوان ارتباط تعاملی خود را با مردم حفظ و از مشارکت آن‌ها استفاده کرد.

مسابقه استندآپ کمدی از نوع آنلاین

رامبد جوان اکنون در تازه‌ترین فعالیت خود در فضای مجازی، از تجربه خوب مسابقه استندآپ کمدی در «خندوانه» استفاده می کند و قصد دارد بار دیگر یک مسابقه استندآپ کمدی، منتها از نوع آنلاینش را برگزار کند. او با همکاری برند لوازم خانگی که حامی مالی سری‌های قبلی برنامه «خندوانه»بود ، مسابقه استندآپ کمدی آنلاینی را به نام «استندآپ شو» به راه انداخته است. افرادی که در این زمینه توانا و با استعداد هستند، باید در مرحله اول یک فیلم ۳ دقیقه‌ای از اجرای خود را ارسال کنند. از میان ویدئوهای ارسالی، ۱۲ نفر انتخاب می‌شوند و به مرحله بعد راه پیدا می‌کنند. جایزه این مسابقه نقدی است و هنوز مبلغ آن اعلام نشده. علاوه بر استقبال خوبی که مردم از مسابقه « خنداننده‌شو » در «خندوانه» کردند و خاطره خوبی که از آن دارند، مسابقه استندآپ کمدی اینترنتی می‌تواند کار متفاوت و جالبی باشد.در میان هنرمندان سینما و تلویزیون، رامبد جوان عملا پرمخاطب ترین وپرتداوم ترین برنامه زنده اینستاگرامی را اجرا واوقات خوشی را به ۱۰ میلیون نفر دنبال کننده صفحه مجازی خود هدیه کرده است. با گذشت زمان ، این برنامه ها به نوعی به «خندوانه» مجازی بسیار شبیه شده اند.

سکوت در پاسخ به حواشی

نکته‌ای که در حاشیه این مطلب می‌توان درباره دوران دوری رامبد جوان از تلویزیون گفت، نحوه برخورد او با حاشیه‎های مهم سفرش به کاناداست. جوان از همان زمانی که موج اعتراضات به تولد فرزندش در کانادا به راه افتاد تا همین ۱۰ روز پیش که به صورت تصویری و آنلاین در برنامه «باغ رمضان» صحبت کرد، سیاست سکوت را در پیش گرفته بود. او بعد از گذشت حدود یک سال که هیچ پاسخ رسمی یا واکنش مستقیمی به این ماجرا نداشت، به تازگی، زمانی که مانند هر حاشیه دیگری، تب آن موضوع هم خوابیده بود، درباره تصمیمی که برای تولد فرزندش در خارج از ایران گرفته، صحبت‌هایی را مطرح کرد که اتفاقاً با بازتاب فراوانی هم مواجه شد.