به گزارش افکارنیوز،

مسئول گروه جهادی شهید مطهری دانشگاه پیام نور اشکذار از پایان حضور این گروه جهادی در همت آباد تفت خبر داد و گفت: گروه جهادی شهید مطهری دانشگاه پیام نور اشکذر که با 13 نفر از 28 مرداد  فعالیت خود را در این روستا آغاز کرده بود، فردا یک شنبه  هفتم شهریور ماه مراسم اختتامیه خود را برگزار خواهد کرد.

برگزاری کلاس های آموزشی

بهاره خبری در خصوص فعالیت های این گروه جهادی اظهار داشت: کلاس های آموزش آشپزی، خیاطی، نقاشی و سفالگری از جمله برنامه هایی بود که از سوی جهادگران برای اهالی منطقه در رده های مختلف سنی، ویژه بانوان اجرا شد.

وی افزود: همچنین برنامه های آموزشی و تفریحی چون آموزش رایانه و کلاس های سرود، برای رده های سنی کودکان و نوجوانان را در دستور کار داشتیم که بازتاب و بازده بالایی در منطقه داشت.

کلاس های ویژه خود شناسی

خبری تصریح کرد: برنامه های فرهنگی این گروه جهادی که عمدتا والدین و افراد بزرگسال این روستا را در بر می گرفت، شامل کلاس ها آموزش احکام و نیز کلاس های ویژه خود شناسی بود که هرکدام متناسب با نوع خود توسط طلبه خواهر همراه با گروه جهادی و یا روحانی محل برگزار شد.

وی در خصوص فعالیت های عمرانی این گروه جهادی اظهار داشت: هرچند عمده فعالیت های بانوان جهادگر را عرصه های آموزشی و فرهنگی تشکیل می دهد ولی این گروه دست از تلاش بر نداشته و رنگ آمیزی مدرسه روستا را نیز آغاز کرده است که همچنان ادامه دارد.

مسئول گروه جهادی شهید مطهری در ادامه برگزاری یادواره شهدا، مراسم دعای ندبه و کمیل،همایش های ویژه بانوان و استقبال از خدام رضوی را از دیگر برنامه های این گروه برشمرد.

حضور پرشور مردم در برنامه ها

خبری با تقدیر از حضور موثر و دلسوزانه مردم و مسئولان روستا گفت: بحمدالله با مشاهده تلاش شبانه روزی و خالصنه جهادگران، استقبال بسیار خوبی از اردوهای جهادی شد و مردم در برنامه های ما حضوری فعال داشتند.

بیکاری جوانان و برگزاری کلاس های اقتصاد مقاومتی

وی در ادامه بیکاری جوانان را یکی از مشکلات برجسته مناطق محروم تفت دانست و با اشاره به نیاز جامعه به معرفی مسیر درست کسب درآمد گفت: جهادگران گروه جهادی شهید مطهری با مشاهده این مشکل اقدام به برگزاری کلاس های آموزش اقتصاد مقاومتی از جمله کلاس های آموزش کشت زعفران و مرغ بومی پرداختند.

خبری افزود: حتی به خاطر مشکلات اخذ وام از سوی اهالی روستا مقرر شد تا گره جهادی ما، نام داوطلبان کشت زعفران را گرفته و با ارسال درخواست به جهاد کشاورزی نصر آباد تفت، پیاز زعفران مورد نیاز آن ها را تأمین کند.

ضعف امکانات آموزشی

وی با اشاره به ضعف امکانات آموزشی و ورزشی در این روستا از عدم حضور معلم دائمی در این منطقه خبر داد و اظهارداشت: مدرسه این روستا در وضعیت بسیار بدی قرار دارد که حتی از آسفالت هم برخوردار نیست؛ کودکان در صورتی که بخواهند ورزش کنند مجبورند تا خود بیل به دست گرفته و خار های زمین را از میان بردارند.

برخی خانه های روستا حتی حمام هم ندارند!

بهاره خبری در بیان مشکلات عمرانی در مناطق محروم گفت: مشکلات عمرانی در این مناطق بسیار و در همه جا به چشم می خورد؛ حتی برخی خانه های افراد مستحق از حمام هم محروم هستند که این امر با توجه به عدم وجود حاما عمومی در روستا، تلاش خیرین شهرستان و استان را می طلبد تا با یاری خود این محرومیت ها را رفع کنند.

خبری ادامه داد: بسیاری از والدین از معلم این مدرسه و نحوه آموزش آن ناراضی هستند و حضور فرزندان خود در این مدرسه را بی فایده قلمداد می کنند.

فرماندار حتی حاضر به ملاقات با جهادگران هم نشد

مسئول گروه جهادی شهید مطهری با اشاره به بی مهری مسئولان به مناطق محروم و جهادگران گفت: ما لیست کامل مشکلات منطقه محروم تفت را که شامل مشکلات اقتصادی و آموزشی می شد به فرماندار ارجاع دادیم ولی فرماندار تفت حتی حاضر به ملاقات به جهادگران هم نشد.

خبری ادامه داد:  نهایتا با پیگیری های انجام شده بخشدار صدای مارا شنیده و و به تنها تقدیم لیست مشکلات به بخشداری موافقت کرد.

روستای همت آباد توانمند در پرورش زنبود عسل و زعفران

وی در ادامه از توانمندی بالای اهالی روستای همت آباد تفت در پرورش زنبور عسل و کشت زعفران خبر داد و با اشاره به همت بلند و روحیه سختکوشی مردم همت آباد تصریح کرد: اگر به خواسته های مردم توجه شود به قطع یقین فعالیت در همین دو عرصه می تواند تا حد بسیاری منطقه را از شاخص های محرومیت دور کرده و آن را به یکی از قطب های برجسته و پربازده در این امور تبدیل کند.

جوانه زدن بذر اندیشه جهادی در همت آباد

خبری در ادامه رشد اندیشه جهادی در منطقه را مطلوب دانست و گفت: با اینکه گروه جهادی ما فردا این منطقه را ترک خواهد کرد اما اقدامات در راستای محرومیت زدایی به پایان خود نمی رسند؛ به امید و یاری خداوند با پیگیری های متعدد مشکلات مردم از قبل عمرانی و گرفتن وام های اشتغالزایی حل شده و روستا مسیر پیشرفت را ادامه خواهد داد.