جوش صفحه‌ی مسی ارت به معنای اتصال سیم ارت به صفحه‌ی مسی است که از طریق جوشکاری انجام می‌شود. جوشکاری سیم مسی ارت از طریق روش‌های مختلف اجرا و در مدل‌های مختلف دسته بندی می‌شوند. نکته مهم در مورد جوش صفحه‌ی مسی دوام و استحکام آن است. انواع جوش صفحه‌ی مسی ارت به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود:

  • جوش آرگون: این جوش شامل جوش سیم مسی به صفحه مسی است. یکی از روش‌های اتصال سیم و صفحه ارت محسوب می‌شود.

 در جوش آرگون سیم جوش برای ذوب کردن و پر نمودن محل جوشکاری استفاده می‌شود. جوش آرگون سیم مسی به صفحه مسی از سرعت بالایی برخوردار است و جوشکاری بدون توقف انجام می‌شود.

همچنین قیمت این نوع جوشکاری از سایر جوشکاری‌ها گران‌تر خواهد بود. در این شیوه صفحه‌ی مسی ارت و سیم ارت به خوبی به یکدیگر متصل می‌شود. لذا قبل از جوشکاری برای افزایش استحکام آن مواد کاهنده مقاومت در چاه ریخته می‌شود و سپس از طریق جوش آرگون سیم مسی به صفحه مسی ارت متصل می‌شود.

 در نهایت فضای خالی داخل چاه با ژل کاهنده پر خواهد شد. این نوع جوشکاری از استحکام خوبی برخوردار است و تا سیالیان دراز قابل استفاده می‌باشد.

  • جوش کدولد: جوش کدولد یکی از روش‌های جوشکاری سیستم ارت است. در این روش نیاز به ابزار خاصی نمی‌باشد. صرفا قالب‌های مناسب انتخاب می‌شود و سپس سیم مسی روی قابل قرار می‌گیرد. در نهایت با کمک پودر جوش قطعات جوشکاری در قالب قرار گرفته و در نهایت پولک مناسب با همراه پودر جوشکاری کدولد روی صفحه ارت ریخته می‌شود. فتیله روی آن گذاشته می‌شود.

 سپس پودر را شعله ور نموده تا عملیات اتصال و جوشکاری سیم به صفحه‌ی مسی ارت صورت می‌گیرد. جوش کدولد از آسان‌ترین مدل‌های جوش محسوب می‌شود و در بیشتر موارد قابل استفاده خواهد بود.

 این جوش از کیفیت خوبی بهره‌مند است. از مهم‌ترین نکته در مورد آن می‌توان به هزینه مناسب و دوام طولانی اشاره نمود. این جوش در همه جا قابل استفاده است.

3

کاربرد صفحه‌ی مسی در تابلو برق

صفحه‌ی مسی دارای ابعاد و اندازه‌های مختلف است و در ضخامت‌های متنوع وجود دارد. این صفحه دارای 99.9 درصد خلوص است و دارای رسانایی بالایی است.

 صفحه‌ی مسی برای تابلو برق استفاده می‌شود و دارای طول مختلف است. در واقع در تابلو برق تمامی تجهیزات توسط صفحه‌ی مسی به یکدیگر متصل می‌شوند. صفحه مس وظیفه انتقال انرژی را بر عهده دارد.

از اندازه‌های مختلف برخوردار است و برای اتصال مواردی مانند ژنراتور، ترانسفورماتور و سیم و کابل به کار می رود. تابلو برق‌ها به صورت ایستاه و دیواری دسته بندی می‌شوند. صفحه‌های مسی در این تابلو برق‌ها استفاده می‌شود.

اندازه‌های متنوع صفحه ی مسی

صفحهی‌های مسی دارای اندازه‌های مختلفی است. هر یک از نظر ضخامت و ابعاد متنوع بوده و شامل موارد زیر است:

  • صفحه مسی 30 * 30

این مدل به صورت مربع با اندازه 30 سانتی متر در 30 سانتی متر است. برای اجزای سیستم ارت استفاده می‌شود. ضخامت آن پنج میلی متر و از وزن 3.5 کیلوگرم برخوردار است.

این مدل در ضخامت 3 میلی متر نیز تهیه شده است و  برای چاه ارت استفاده می‌شود و از وزن 2.5 کیلوگرم برخوردار است.

  • صفحه مسی 40 * 40

این مدل دارای شکل مربعی می‌باشد و با اندازه 40 سانتی متر در 40 سانتی متر تهیه شده است. وزن آن حدود 4.5 کیلوگرم است و از ضخامت 3 میلی متر برخوردار است. این صفحه دارای خلوص 99.9 درصد است. این صفحه دارای کاربرد بسیاری است و برای جوش سیم مسی کدولد استفاده می‌شود.

2

  • صفحه مسی 50 * 50

این مدل دارای شکل مربعی در ابعاد 50 سانتی متر در 50 سانتی متر است. وزن آن به 7 کیلوگرم می‌رسد. برای سه نقطه جوش کدولد به سیم مس با سایز 35 مناسب است.

این مدل در دو ضخامت 5 و 3 میلی متر تهیه شده است. وزن صفحه مسی 50 * 50 با ضخامت 5 به 9 کیلوگرم می‌شود.

  • صفحه مسی 66 * 66

یکی از پر کاربرد‌ترین مدل‌های صفحه مسی است و در ضخامت 5 و 3 میلی متر تهیه و تولید شده است. این مدل دارای وزن 12 کیلوگرم است و دارای خلوص 99.9 می‌باشد. از این صفحه مس برای جوش کدولد با سه نقطه جوش استفاده می‌شود.

مدل صفحه مسی 66 * 66 در ضخامت 5 میلی متر از وزن حدود 20 کیلوگرم برخوردار است و برای انواع جوشکاری کدولد استفاده می‌شود.

هر یک از صفحه‌های مسی دارای کیفیت، مقاومت و وزن مختلف است. به همین دلیل ظرفیت ساختمان‌های 1 تا 60 طبقه را دارد. مهم‌ترین نکته در خصوص صفحه‌های مسی میزان خلوص آن است. برخی مدل‌ها دارای خلوص 70 درصد و برخی دارای خلوص 99.9 است.

فروشگاه خاورمس

فروشگاه خاورمس یکی از فروشگاه‌های معتبر در زمنیه عرضه و توزیع انواع سیم و کابل و تجهیزات ارتینگ است. این فروشگاه بهترین و با کیفیت‌ترین تجهیزات را ارائه می‌دهد.

 فروشگاه خاورمس در لاله زار تهران قرار دارد و انواع تجهیزات را با کیفیت مناسب ارائه می دهد. این فروشگاه بیش از یک دهه تجربه دارد.

 دسترسی آسان و سریع، پشتیبانی 24 ساعته و قیمت مناسب از جمله مزایای این فروشگاه است.

در فروشگاه خاورمس تمام تجهیزات ارتینگ با تنوع بالا وجود دارد. به همین دلیل با سایتی جامع و کامل رو به هستید که تمامی نیازهای شما را بر طرف می‌کند.

متعلقات کوچک مانند میله ارت، تسمه مسی، کابلشو و صفحه ارت متمایز و تجهیزاتی مانند لوازم جوش کدولد، تابلو تست باکس، بنتونیت و انواع سیم مسی در این فروشگاه یافت می‌شود. مقالات آموزشی و همچنین راه کار‌های مختلف جهت افزایش کیفیت تجهیزات ارت و سیستم ارتینگ در سایت این فروشگاه دیده می‌شود. این مقالات دانش تخصصی شما را در حوزه فنی افزایش می‌دهد. به همین دلیل می‌توان گفت فروشگاه خاورمس انتخاب مناسبی برای خرید و افزایش دانش تخصصی است.

با مراجعه به فروشگاه خاورمس به راحتی تمام محصولات و تجهیزات مورد نظرتان را پیدا می‌کنید. چرا که محصولات در دسته بندی‌های مجزا قرار دارند و عملیات سرچ و جستجو به خوبی انجام می‌شود.