منابع محلی اعلام کردند جنگنده‌های متعلق به رژیم صهیونیستی بعد از تجاوز به حریم هوایی لبنان و گشت‌زنی در مناطق ساحلی آن، دیوار صوتی آسمان جنوب این کشور را شکستند و از این مناطق دور شدند.

این نخستین بار نیست که صهیونیست‌ها حریم هوایی لبنان را نادیده می‌گیرد پیش از بار‌ها برای حمله هوایی به خاک سوریه یا پرتاب موشک از آسمان لبنان سوءاستفاده کرده است. دولت لبنان و دیپلمات‌های آن نیز در سازمان ملل از این اقدام صهیونیستی‌ها شکایت کرده و از شورای امنیت خواسته‌اند به این تخلفات رژیم صهیونیستی رسیدگی کند.

تجاوز جنگنده‌های صیهونیستی به حریم هوایی لبنان

پنجشنبه گذشته با به آشوب کشیده شدن تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم لبنان نزدیک بود این کشور به جنگ داخلی کشیده شود نیرو‌های حزب‌الله و جنبش امل محرک و صحنه‌گردان این اقدام مسلحانه را که موجب جان باختن هفت تن از مردم عادی لبنان شد را سمیر جعجع، میلیارد و رئیس حزب مسلح القوات اللبنانیه می‌دانند. جعجع یکی از وابستگان به غرب و رژیم صهیونیستی است که در لبنان برنامه‌های آنان را به اجرا درمی‌آورد. کشور‌های غربی و خصوصا رژیم صهیونیستی و آمریکا با حمایت‌های همه جانبه خود از اختلافات لبنان به دنبال برهم زدن اوضاع در این کشور و شروع جنگ داخلی در آن هستند تا به اهداف خود برسند.