« سید غنی نظری خانقاه» در مورد ویژگی شخصیت حاج قاسم سلیمانی گفت: اخلاص نماد رفتاری حاج قاسم سلیمانی بود وی شخصی وفادار به ارزش‌های اسلام و انقلاب بود و به همین دلیل در تاریخ ایران ماندگار شد.

نماینده مردم خلخال و کوثر با اشاره به قدرت برنامه ریزی و تفکر استراتژیک شهید سلیمانی بیان داشت: تفکر جهادی و دفاع از حقوق ملت‌ها  وی را عزیز دلها کرد ، سردار کسی نبود که تصمیمات خود را در تهران پیاده سازی کند، با حضور در میدان عمل، ثابت کرد که به دنبال تقویت جبهه مقاومت است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی مرهون تفکرات راهبردی مقام معظم رهبری و عملکرد حاج قاسم سلیمانی است و  این شهید عزیز خود را سرباز کوچک ولایت می دانست و تا آخر تابع ولی امر مسلمین بود.

نظری اضافه کرد: شهید سلیمانی انسانی خودساخته و خداشناس  و به دنبال کرامت انسانی بود. در ماجرای فروش دختران ایزدی، سردار سلیمانی نشان داد که اگر افرادی همانند وی نبودند حیثیت و کرامت انسانی لگدمال می شد.

نماینده مردم خلخال، حاج قاسم سلیمانی را الگویی برای ملت‌های آزاده جهان خواند و بیان داشت:  اخلاص در رفتار موجب نفوذ در دل‌ها می‌شود. خداوند در قرآن می فرماید آنهایی که ایمان و عمل صالح داشته باشند خداوند محبت شان را در دل می اندازد. خداوند محبت حاج قاسم  را در دل  انداخت و عزیزش ساخت.

نظری با اشاره مدیریت و درایت فرماندهی نظامی شهید سلیمانی گفت: عملکرد موثر حاج قاسم سلیمانی موجب عزت و شرف مسلمانان و آزادی خواهان جهان شد، نظام اسلامی ایران به تربیت چنین فرمانده نظامی ‌افتخار می کند.

نماینده مردم خلخال  شهید سلیمانی را  شخصی مردمی، مخلص، مومن و متعهد به ارزش های انسانی و اسلامی توصیف کرد و گفت: افزود: ایشان در طول دوران پس از  انقلاب همواره در حال مجاهدت و مبارزه بوده و همیشه در صحنه های دفاع از ارزش ها و امنیت کشور و منطقه نقش بسزایی داشت.

168980397

نظری با بیان اینکه سردار شهید سلیمانی در اتفاقاتی همچون زلزله و سیل همواره در کنار مردم بود گفت:وی فردی انقلابی بود و هرگز به خودنمایی اعتقاد نداشت تمام وقتش متعلق به خدمت به مردم بود و خود را خدمتگزار مردم می دانست برای همین خدمت صادقانه، برای ابدیت ماندگار شد.